Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabý zdroj??

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nemam na svem Pc slabý zdroj. Moje konfigurace je přibližně... Procesor Intel Pentium 4 (2x 3,0 GHz), 2x 512 DDR400 RAM, NVIDIA GeForce 8600GT 512Mb, 1x HDD 320GB, 1x HDD 160GB, 1x HDD 80GB, TEAC DVD Rom, DVD Vypalovačka, Zvuk. karta Creative Sb Audio PCI, Tel. karta Winfast 2000, základní deska nevim... a to hlavní zdroj 300W. Jakmile začnu hrát hry větráček u procesoru se začne velmi rychle roztáčet a dělá obrovský hluk:.(. A celá sestava,hlavně graf. karta se hrozně zahřívá. Prosím poraďte mi co bych si měl dokoupit/vyměnit. Děkuji předem za odpověď shemik@seznam.cz

Lacne znacky su navrhnute tak ze nevydrzia to co je na nich napisane, takze velmi lacny 450W moze byt silny asi tak ako 350W :-) Moze sa aj castejsie pokazit prip. robit problem. Ak si kupis nejaky velmi lacny 500W tak ti ten tvoj PC utiahne, ale never tomu ze to je 500W :-)

Zdroj je slabý bez ohledu na to, co je to za značku. koupit 500W Seasonic.
Vyměnit chladič na CPU. Cokoliv od Scythe udělá dobrou práci. Teď je tam originální box chladič?
Že se grafika zahřívá není potřeba řešit, pokud je vše stabilní. Doporučuju teplotu změřit (v ovladačích by to mělo být vidět nebo Riva Tuner) pro jistotu.

Jeste by jsi mel mit v case vzadu pridavny vetrak, ktery fouka vzduch ven. I kdyz das novy zdroj (coz doporucuji - ta 300 je docela malo), tak vez ze, aby nehlucely, obsahuji 12cm "pomaluotackove" vetraky (ktere pruvan rozhodne nezpusobuji). Proto nespolehej na pripadny novy zdroj a res chlazeni bez ohledu na novy zdroj.

No pokud máš fakt prescota 3ghz tak je tento stav normální a se zdrojem /jeho elektrickým výkonem/ vůbec nemusí souviset. Tvůj procesor při zátěži hodně topí přibližně jako elektrická žárovka 100w a chladič se roztáčí nad 3000otáček což dělá zvuk jak turbína.
1) vyčistit ventilátor cpu jestli je zasraný od prachu
2) koupit lepší (jestli je to s 775 tak freezer 7 pro za cca 500kč)
3) vylepšit větrání case (sundat bočnici, přidat vyfukovací ventilátor pod zdroj, udělat v bočnici díru a tunel k chladiči nebo můžeš vyměnit i ten zdroj za zdroj s 12cm ventilátorem pokud jej starý nemá)
Ale podle mě to pravděpodobně zdrojem není. Zkus postavit před pc s oddělanou bočnicí puštěný stolní ventilátor a uvidíš hned čím to je....

Ta 8600Gt pokud je pasív (gigabyte, asus) se normálně roztápí při zátěži k 90-100 stupňům a GTS ještě víc. nějak extra jí to nevadí, lepší chlazení jí prospěje.