Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gpu a RMS pri hrách

Dobrý deň, predom Vám želám Šťastné a Veselé vianoce :)
Mám tu jeden problém ktorý neviem vyriešiť (už som kvôli tomu skúsil aj preinštalovať windows). Mám grafickú kartu Asus GTX 650 1GB, funguje, neprehrieva sa(nejaví známky prehrievania).. Na grafike je od výroby nastavené to že sa ventilátor má zapnúť až pri nejakej danej teploty. Ak spustím Furmark, tak všetko funguje tak jak má, Tj. koľko nabehne fansPWM tak toľko sa spustí RMS ventilátora. Lenže problém nastane ak spustím nejakú hru, vtedy si to RMS(ventilátor) zapne až niekde pri 41%, a aj to iba na polovičnú rýchlosť (tj. mal by ísť cca 1500RMS a ide +-690RMS..) Bral by som to, ale pri 41% je už teplota gpu +-80°C a pri tom pomalom RMS sa to nestíha chladiť na menšiu teplotu.. Prikladám screen z HWmonitora po záťaži z hry, a pri záťaži z Furmarku.
Myslel som si že to bude nejaký hardware problém, ale pri furmarku to funguje tak jak má. Zrejme len nejaký software problém..
Tento problém som zastihol už skoro od začiatku čo mám tu gpu, no neriešil som to až tak, predsa len 80°C sa ešte ako tak dá. Potom som spustil Furmark a zistil že pri ňom ide všetko tak ako má.. Vedel by mi niekto stým poradiť ? Vopred Vám ďakujem :)
Windows 10
Asus GTX 650 1GB
G4560
Málo využívaný fortron everest 500w

Tobě taky hezké svátky.

Nvidii nemám, mám Radeon. V nastavení ovladače je možnost regulovat otáčky při dosažení určité teploty.
U Nvidie by to mělo jít taky. Mrkni na to.

Taky můžeš zkusit jiný software pro měření teploty. OCCT, Aida64. Někdy to může ukazovat špatné hodnoty.

Ďakujem, tak potom teplotu dosky neriešim. Tak asi s5 k tej grafike, prečo tak blbnú tie RMS.. Prešiel som celé nastavenia grafickej karty nvidia a bohužiaľ som tam nikde nevidel to nastavenia ventilátora gpu. Čo ďalšie by som mohol ešte skusiť ?
-Skúsil som cez program msi afterburner nastaviť fansPWM na 50%, spustil som hru a RMS ventilátora sa spustilo zasa podľa seba.. Následne som spustil program Furmark a pri jeho záťažovom teste gpu sa normálne RMS spustili tak jak som to nastavil tj. fansPWM 50% a RMS bolo volakých 1500+.. Neviem čo ďalej.. :/

Ano, inak funguje jak ma. Niečo som nastavil v msi afterburner, teraz to je hneď od základu fansPWM 40% a keď spustím hru tak sa RMS spustia na volakých 800 a pri vyšších teplotách (50-60C) tam nabehnú už 1500+RMS, takže už by sa to na 80C dostať nemalo.. (akurát tomu už neverím) A tých 98C je maximálna teplota pri hrách, alebo maximálna čo ta grafika vydrží ? :)

Tak problém vyriešený. Pohral som sa trocha v msi afterburner, nastavil som volaký graf, a teplota gpu v záťaži (hrách) ešte nepresiahla 70C.
+ celkový tento problém ma dostal do takého stavu aby som si konečne vyčistil a odprášil zdroj.. Toho prachu, čo v ňom bolo som ešte nikde nevidel.. :D P.S. Ďakujem každému za čas strávený nad týmto príspevkom :)