Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna HDD za SSD - krátké výpadky

Zdravím,vyměnil jsem v ntb samsung 700Z5C klasický disk za SSD KINGSTON A400 480GB.Předinstalací jsem nastavil v biosu režim AHCI.
Po instalaci jsem vypnul indexování,defragmentaci,hibernaci,prefeth.

Systém funguje velmi slušně a je nastartován do cca 20sec. oproti 2min.s klasik diskem.Ale během práce se najednou zasekává a třeba na 10 vteřin se nic neděje a pak běží dál...hlavně se to stává když otevírám různé složky,chci zapnout třeba mp3,změnit nějaké nastavení apod.Zajímavé je že když chci otevřít např.Program files a takto se to hryzne a napíše mi:Program files neodpovídá:tak ostatní práce v pc pokračuje bez problému dál...i myš reaguje na ostatní práci tak ja má"kromě zmíněné složky" a během 5-10 sec se Program files otevře.Někdy vše funguje jak má třeba 2h,pak se to během 10 min.kousne třikrát.Víceméně to tedy blbne ve win průzkumníkovi Win7.V prohlížeči jsem snad problém nezaznamenal.

Zkusil jsem všechny možné kontroly:chkdsk,HDTune,as SSD Benchmark,Crystal disk vše ok,akorát se mi v Crystal disk nezobrazí stav disku-rámeček je šedý s nápisem:neznámý...

Nainstaloval jsem Kingston SSD Manager,ale ten disk nevidí...to samé Kingston ssd Toolbox,píše:no disks connected to system.

Jo disk mám rozdělen 100gb na systém,zbytek 380gb na data.

Nemá někdo typ co s tím? předem díky.

Nemal si tak moc serit a kupovat tento vykastrovany disk ktory nema ani sdram cache. A delit tak malu kapacitu na dve partisny je tiez dobra blbost. Mozes to do 14 dni vratit ak si to kupoval cez net a este si to nepresvihol, alebo skusit reklamovat, a to je asi tak vsetko.

Jak jsem psal výše:občasné záseky ve win průzkumníku...např.při otevření složky nebo i poklepání na ikonu na ploše,ale ostatní práce"i při záseku" v pc jede normálně...za cca 10sec. vše jede tak jak má.Ted jsem třeba asi 4h jen na netu a bez problému.
Nezkoušel jsi třeba ten Kingston SSD Manager? já ho mám uplně prázdnej jako kdybych neměl kingston disk.

Ještě mě napadlo jestli ty zámrzy nezpůsobuje 8GB SanDisk SSD co je v ntb a ve win se mi zobrazuje jako disk o velikosti 100MB z toho 28MB rezervováno systémem...tak jak je obvyklé u instalace...
V průzkumníku win jsem to ještě neviděl.Ve správě disků je zbytek 7,36GB nepřiřazen.Tak jestli zkusit odinstalovat celý ten disk ve správci zařízení,ale aby se mi pak vůbec spustil systém,nebo inicializovat i zbytek disku?
Jestli něco ze systému nevlezlo na tento disk?myslel jsem že původní disk byl sshd 1TB+8GB SSD,při instalaci se totiž tento disk ani nezobrazoval.100MB si systém rezervuje vždy při instalaci...
Neví někdo co by to udělalo?
díky.

Tak ten disk je na pevno napájenej na desce,Půl hodiny jsem ho hledal po rozdělání ntb...nenašel.Pak jsem pátral na netu a zjistil že je tedy přímo na desce a ještě z druhý strany.Což by znamenalo skoro celé rozdělání ntb...do toho nejdu.Pár lidí psalo na forech že měly s tím 8GB diskem taky problémy po výměně hlavního HDD.Že jim tam na něm běžel diskpart a že to chce nějak přepnout na to SSDčko...ale nevim jak.Může mi to někdo poradit?

Ted je ještě otázka jestli se tím vyřeší můj problem s občasnyma zásekama..