Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi zaplatit na Aliexpresu

Nejde mi od včerejška zaplatit na Aliexpresu. Vypisuje mi "Chyba systému, vyzkoušejte později". Nevíte čím by to mohlo být, jestli je problém na Aliexpresu. Já tam nenakupuji poprvé, takže žádné chyby si vědom nejsem, zkoušel jsem to kartami FIO a Air banky a situace je vždy stejná. Pokud jste měl někdo podobnou zkušenost, nebo pokud by jste někdo od včerejška od 21.hod. úspěšně na Aliexpresu zaplatil, dejte mi prosím vědět!

děkuji Lupkovič

Tak jsem to teď vyzkoušel (přišel jsem teprve z práce) a vymazání cookies z notebooku nepomohlo, ale napadlo mne zkusit se přihlásit na Aliexpress přes internet v mobilu a tam mi ta platba proběhla bez problému. Takže problém je v mém notebooku. Se stejnou kartou na jiném zařízení u stejného prodejce platit jde! Nevíte tedy, co ještě můžu s notebookem udělat?

Samozřejmě předpokládám, že v průběhu té dlouhé doby to třeba nějak vyřešil, ale odpověď na jeho problém jsem zde nenašel. Já jsem aktuálně řešil asi obdobný problém, hledal jsem radu různě na netu a dnes jsem narazil na tuto diskuzi. Následně mě pomohlo výše uvedené řešení, proto jsem ho zde uvedl, kdyby někdo v současné době hledal řešení stejného problému (a stejně jako já narazil na tyto stránky), to je mé vysvětlení k tak pozdní reakci v této diskuzi

dobrý, ďakujem za radu, pomohlo zaplatiť v okne inkognito. Trápila som sa s platbou niekoľko dní a nešlo uhradiť. Nevypísalo žiadnu chybu, ale neprebehlo nič.
Takže oplatí sa reagovať aj na staršie príspevky. Možno už nepomôžete zadávateľovi pôvodnej otázky, ale určite pomôžete niekomu kto má podobný problém v aktuálnom čase.

Shodou okolností jsem taky včera objednával na aliexpressu. Vyhazovalo mi to úplně to stejné jako Vám. Po chvilce jsem zkusil napsat vlastníka karty bez háčků a čárek a světě div se ono to zafungovalo. Tak teď nevím právě jestli máte stejný problém jako já co jsem tady popsal.

Děkuji moc za radu, ale můj problém to nevyřešilo. Jak jsem to napsal bez háčků, tak po kliknutí na "Hotovo" mi to jen probliklo a nevypsalo ani tu chybovou hlášku (zůstala na ploše tabulka pro vypsání dat z karty, ale zmizely mnou vepsané data - skočila prostě do základního stavu jak když kliknu na "Zaplatit"). Dělal jsem to v prohlížeči Chrome, tak jsem to schválně zkusil v exploreru a situace nachlup stejná, takže prohlížečem to není. Bude to asi v nastavení notebooku (antivir, fireval, vir, malware), protože připomenu, že včera jsem se na Aliexpres na svůj účet připojil přes Chrome v mobilu a platbu bez problému provedl.

Proto prosím o další nápady a tipy Děkuji

Antivir, pokud pouzivas, muzes zkusit vypnout.

Firewall to muze tezko byt kdyz se jinak na internetu v tom prohlizeci pohybovat muzes a samotny web Aliexpresu ti taky jde.

Na viry a malware si samozrejme muzes nechat svoje PC preskenovat napriklad AdwCleanerem + online scannerem od Esetu nebo Kasperskyho.

Antivir používám Avast (pro úplnost OS Win10) a ten asi vypnout nejde, našel jsem tam pouze "vypnout štíty" a to jsem udělal a pořád stejné. Teď jsem si ale všimnul, že když dám "Zaplať teď" na Aliexpresu a naskočí mi tabulka pro výběr platby, tak mi nesedí cena. Nevím proč to tak je a nemůže to být tím? Přikládám scan (rozdílné ceny jsou označeny černou elipsou)

Dnes se mi stalo totéž. Byla hláška "přetížení serveru, opakujte platbu později" (nebo tak přibližně něco);-).Zatím jsem nezaplatil, objednávka zadána. Počkám a zkusím zaplatit zítra. Jindy problémy nebyly.

P.S. Včil jsem použil rovněž přepsání jména bez diakritiky a platba proběhla OK.:-D

Téma nějak uslo, tak jen pro oživení co jsem získal mimo "Poradnu PC". Zkoušel jsem zaplatit po restartování v "nouzovém režimu" výsledek totéž. Vše co píšu výše nasvědčuje tomu, že problém mám v notebooku, protože mobilem přes své WIFI platím normálně a problémy na notebooku mám v Chrome i Exploreru. Dnes ale přišel kolega se svým notebookem a problém úplně stejný!!!!!!!! On Nemá AVAST! (tak ten mi to taky asi neblokuje)
Prosím Vás nevíte co s tím?

děkuji Lupkovič

Mě to udělalo rovněž, viz výše, ale po zadání jména bez veškeré diakritiky (viz rada Grizzly1, rovněž výše), pak platba proběhla okamžitě a bez problémů. Používám Chrome a antivir mám rovněž, ale ESET Int.Security 12. Zatím jsem další nákup a platbu neprováděl, pokud bych něco platil, dám vědět jak to dopadlo.:puff:

klasika bývá, že tyto problémy odezní.
někdo (v číně, v bance) se rozpomene, že neměl všechny certifikáty ok a platba začne fungovat.
byly tu tipy na zadání platby bez diakritiky, chybí tvoje reakce.
za sebe ses mohl zbavit břemene, které způsobuje náhodné nefunkčnosti na síti, neudělal jsi ani to.
co chceš po mě?

Mám rovnaký problém s platbou a môžem potvrdiť, že pokial platbu zadám s menom/priezviskom bez diakritiky tak platba prebehne. S diakritikou tak ako som bol zvyknutý zadávať doteraz platba neprebehne a po zadaní údajov a kliknutí na "Done" sa tam stále dokola len krúti to kolečko a nič. Žiadny antivir ani nič iné nepoužívam. Je to chyba na strane aliexpressu, zrejme tam niekto dačo porobil a zabudol že na svete existuje aj nejaká diakritika a tak to má teraz problémy s platbami s diakritikou.

Děkuji za názory, ale s tou diakritikou to není můj případ! Už mi to tu radil někdo hned zkraje a já to samozřejmě vyzkoušel a nepomohlo to. Jinak (ale to se už opakuji) Když se přihlásím na Aliexpres přes Chrome v mobilu, tak tam při platbě diakritiku používám, protože jsem ji vždycky používal a funguje to.

No tak přátelé! Vlákno usnulo, ale chápu to, asi radit není co. Včera mi proběhla aktualizace WIN10, tak jsem měl trošku náděj, že se něco změní a nezměnilo se nic. Jen tedy zopakuji(protože jsem z toho trošku nešťastný), ale je fakt, že kromě Aliexpresu jsem zatím nic kartou přes internet neplatil, tak nevím, jestli je ten problém jen na Aliexpresu, nebo všude!
Jen zopakuji:
1. veškeré rady, které jste mi dali výše jsem si ověřil a nepomohlo to (to je jen tak trošku pro "brtnika", který mě osočil, že na rady nedbám), ale kdyby si přečetl celou historii, tak by tu mou reakci našel
2. dnes po té aktualizaci WIN10 jsem si zase něco objednal a stejný problém. Přes PC mi to kartu nevezme ať s diakritikou, nebo bez. Když se přihlásím přes mobil/chrome/ Aliexpres platba proběhne bez problému.

Nevím, jestli to někomu pomůže, ale mezi platbou přes můj notebook a mobil tam jeden rozdíl opravdu je (ale asi to nemá význam, přesto to napíšu). Jak píši číslo karty na notebooku, tak mi automaticky po každé čtveřici znaku čísla karty udělá mezeru. Pokud to píši v chrome, ale přes mobil, píše mi to souvisle dohromady. Pokud to tak odešlu, platba neproběhne (to chápu). Musím tedy dělat mezery mezi těmi čísly ručně (jak je to na kartě) a pak přes ten mobil je platba OK.

Nepomůže to někomu, že by mě tedy navedl, kde je "pes zakopaný"

děkuji moc Lupkovič

A připojuješ se na Aliexpress přes Explorer, nebo přes Google Chrome? Já se přihlašuji přes Google a jednou se mi to rovněž stalo (viz výše), ale po zadání jména bez diakritiky to placení pak proběhlo OK. A pak jsem již kupoval ještě vícekrát a už to takhle šlo vždy OK. Ale stává se mi teď na Alíku občas, že mi najednou "vyskočí" že provádějí nějakou "údržbu" na SW, s omluvou a že "na tom jejich technici pracují" a na stránky se nedostanu. Ale vrátím se a zkusím to jinak (třeba pře své staré objednávky) a najednou se tam dostanu a zase to jde. ;-)

Jen pro zajímavost, pokud by to někoho ještě zajímalo, nebo kdo by mohl k tomu napsat něco na vysvětlenou. Tak teď už tomu nerozumím vůbec! Od mého posledního příspěvku už jsem ten problém nijak neřešil. Jak jsem něco kupoval, občas jsem nejdříve zkusil zaplatit přes PC (vždy neúspěšně), tak pak vždy zaplatil přes chrome v mobilu (vždy úspěšně). Včera jsem si ale nechtíc místo platby přes mobil svou kartu zaregistroval na Aliexpresu. Tomuto jsem se chtěl vždy vyhnout, ale když už to mám registrované, tak jsem zkusil provést platbu zpět přes PC, ale už né zadáváním dat z karty, ale už přímo výběrem mnou včera zaregistrovanou kartou. No a světe div se, platba proběhla v pořádku! Tak nevím, buď se něco změnilo (ale nebyla žádná aktualizace Win a ani já jsem už to nijak neřešil) a platby mi už půjdou normálně i zadáním dat z karty ručně, nebo je to tím, že karta je registrovaná a půjde to jen výběrem té karty. Jak si zase něco vyberu, zkusím to tedy zaplatit ručním zadáním, jestli ta platba projde, nebo né! Pokud by to šlo, nevíte, někdo, jak zruším tu registraci karty na Aliexpresu?
Není to až tak důležité, protože expirace oné karty mi končí v 9. měsíci, tak novou si již nezaregistruji, ale pokud by to nebyl problém, raději bych to zrušil a vypisoval data ručně při každé platbě, jak jsem to dělal do té doby, než mi to přestalo fungovat.