Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Část disku nepřiřazeno po rozdělení

Zdravím,
rozdělil jsem si externí HDD na dva oddíly, na prvním byly data a na druhou jsem si dal instalaci Win10 přes Media Creation Tool. Vše bylo v pohodě. Bohužel poté, co jsem nainstaloval do druhého PC Win10 a znovu připojil disk, tak místo, kde byly data je nyní rozděleno na dva oddíly, oba mají stav nepřiřazeno. Rozdělení odpovídá prázdnému místu a velikosti dat. Otázka je, co s tím? O data přijít nechci.

Zatím jsem zkoušel sken přes EaseUS, trvá dlouho, ale nějaké soubory to už začíná nacházet, bohužel vše má generický název fileXXX.

externí disk nerozděluj na oddíly. není to kompatibilní se všemi verzemi windows.
instalačku w10 si media creaturuj/rufusuj na flashku. není důvod si kvůli ní blokovat funkčnost externího disku.

na obnovu oddílů se soubory se mi osvědčuje testdisk, ale taky je pomalý a má dost šílené ovládání.