Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit z flešky System Volume Information?

Tento týden se mi stalo, že mi všude naskočil skrytý soubor System Volume Information. Na flešce, na SD kartě.
Snažil jsem se najít na webu nejdříve nějaké informace, takže vím, že by to měl být soubor od Windows. Ale nenašel jsem, jak ho odstranit? Teda přes tento počítač a vypnutí ochrany systému a následné restartovaní, ale to se nezadařilo. Jinak prý se tam vždycky vrátí opět ten soubor, ale stejně bych měl rád možnost, kdykoliv si ho z té flešky a sd karty vymazat. Zná někdo návod, který není nějak komplikovaný?

Tak vadí mi, že jsem to tam nikdy neměl. Mám třeba soubor v True Crypt / Vera Crypt, používám ten konkrétní soubor léta, nikdy v životě jsem v něm System Volume Information neměl a najednou se tam objeví. A to mi vadí. Soubor, který mám na flešce, otevři si ho přes True Crypt / Vera Crypt a mezi wordy a excely se mi NOVĚ objevuje ten System Volume Information. Vadí mi to. Otázka je, pokud si pouze tento svůj soubor v True Crypt / Vera Crypt vyjmu z flešky a dám na externí hdd, jestli po otevření v něm bude stále ten System Volume Information? To jsem nezkoušel ještě. A pak fleškupřeformátovat. Je fakt, že se mi to začlo zobrazovat, když jsem zapoměl flešku a sd kartu v notebooku a připojil se k internetu. Jinak jsem vše používal vždy výhradně, když jsem nebyl připojený k internetu.

Este jednou a naposled:

System Volume Information je systemova slozka souboroveho systemu NTFS. Jakmile zformatujes disk na system souboru NTFS, tak pri prvnim zapisu na ten disk se vytvori systemova slozka System Volume Information. Takze vzdy kdyz jsi mel flashku v NTFS, tak jsi tam mel i tu slozku, akorat sis toho nevsiml nebo jsi mel flashku ve FAT32 nebo exFAT systemu souboru.

Silne bych ti doporucoval zvazit, zda potrebujes mit na flashce NTFS a pokud ano, tak tam System Volume Information nechat a nesahat na to.

Ó nikoliv, System Volume Information je adresář pro ukládání souborů pro případ obnovu při vrácení bodu obnovení. Když se vypne pro danou jednotku Obnova systému, tak soubor (tuším, že až po restartu) zmizí dobrovolně, nebo už jde smazat. Na flešce je neobvyklý, možná tam se to snaží taky obnovovat.

This folder is used by Windows for system-level functions. That’s why you can’t access it. Apart from Restore Points, System Volume Information folder also stores the content indexing service databases that are used for faster file searches, etc.

https://fossbytes.com/system-volume-information-folder-windows-shrink/

Pise tam teda, ze se muze vytvorit i na ostatnich systemech souboru, no kazdopadne na tech neni problem to smaznout, ale na NTFS by to mazat nemel, coz zrejme nedava. Ono na linuxu se na ext4 vytvari neco trochu podobneho "lost+found" nebo tak nejak.

Hezký den,
odkaz na Microsoft uveden od "L-Core Moderátor, 29.12.2018 09:18" byl odzkoušen a je platný. Po vymazání všech bodů obnovy je třeba složku System Volume Information smazat. S právy správce to ale nepůjde. Je potřeba práva SYSTEM, nebo zkusit změnit vlastníka složky, přidat dalšího oprávněného uživatele apod.
Já jsem použil zde mnou zveřejněný postup a složka je pryč. Unlocker jsem nezkoušel. Pokud to ale bude přenosné zařízení a v jiném zařízení (systému) nebude nastavení dle uvedeného odkazu, pak se složka System Volume Information opět vytvoří.

Doplněk: Složka je pryč, ale za nějakou dobu se opět objeví a to i v systému, kde byla zakázána ochrana systému na daném disku. Předpokládám, že po zakázání ochrany systému na daném disku se již nebudou ukládat body obnovy.

Já jsem trouba, protože jsem to už udělal podle uvedeného postupu. ale bez vložené flešky a sd karty. Tudíž logicky jsem to vypnul pouze v notebooku a nemohlo se vymazat na flešce a sd kartě. Udělám to znovu, jak budu mít čas.

Jinak jsem ještě objevil článek, že by to obecně mělo jít i přes nouzový režim, nebo přes příkazový řádek, nebo přes IObit Unlocker.

http://www.servispckupka.cz/jak_smazat_soubor_slozku_ktera_nejde_odstranit.php

na disku to mažeš zbytečně, je to vlastnost windows, dá se spíš omezit zabíraný prostor.
musel bys natrvalo zakázat službu "obnovení systému" a po restartu to některým z postupů smazat (live cd, run as system, převzít vlastnictví)

na externích médiích se to nemá vyskytovat vůbec, tam jde o tupost windows: nedoukážou některé usb krámy rozeznat jako externí disk a nesmyslně na nich založí recyclebin a sys_vol_inf.
tam se to jednoduššeji maže, když takové externí médium má formát fat32/vfat.

Tahle věta se mi líbí ,,...na externích médiích se to nemá vyskytovat vůbec..." Takže s tím zkusím něco udělat. Stačí mi, když to nebude na flešce a sd kartě. Přes to vypnutí ochrany u obnovení systému se mi to nezdařilo, protože to zatím ukazuje pouze místní disk C a nezobrazuje to sd kartu nebo flešku. Zkusil bych teda vyndat data z sd karty a flešky a tyto přeformátovat.Potom tam ty své soubory vrátit zpět.

na sd a usb to smazat v jiném pc (který je rozezná korektně), nebo z live media, už jsem psal.
když se z božího (m$) vnuknutí instalace windows chová vadně, zákaz "obnovení systému" pomůže, aby se složka pro system restore znovu nevytvářela.

externí média nejsou spolehlivá pro funkci koše a obnovení systému, proto je windows správně nemají zahrnovat a se na nich ty adresáře nemají vytvářet.

používám přes 10 flashek a externích disků, na jednom z nich se to taky objevuje. jsem se s tím smířil a žiju dál.
úplně rád nejsem, protože běžnější příčinou výskytu těch nesmyslů je vir v pc, ten pak napadá všechny přenosné disky.
to poznáš/vyloučíš, když si přečteš obsah \autoruns.inf na těch usb krámech.

No ten vir je taky možnost. Prostě je něco, co dříve nebylo, což mě znepokojuje. Jak bych to měl konkrétně poznat přes to \autoruns.inf ? Hledal jsem něco na webu, ale píše se jen, že to má být čitelný textový soubor a pokud je nečitelný, je tam vir. Ale víc jsem se nedozvěděl.

Zkoušel jsem to přes Total Comander a nepovedlo. Dal jsem F3, ale nic jsem nenašel. Ale flešku jsem se snažil přeformátovat a stejně to tam zůstalo ten Sysrem Volume..... Přes TC se mi to pak podařilo smazat, ale jak se jí vyndal a opět vložil do USB, opět to tam naskočilo. Tak jsem udělal tak, že jsem přes TC to smazal z flešky i SD karty, vyndal je a pc přeinstaloval. Teď už to nemám nikde. Tak je to vyřešené.

to neustále obnovuje běžící služba "system restore" - tam kde to chcu smazat, tam mi nemůže běžet.
(až teprve další v pořadí je vir, ale ten se spíš schovává do uměle vytvářeného $recycler)

ale jak jsem uved: když se to vytváří na jediném médiu a ne na všech, je to nekompatibilita windows s tímto jediným médiem.

Dal jsem F3, ale nic jsem nenašel

ale tak se ten soft nepoužívá. to jen mrchosoft dělá z lidí pitomce, kteří furt musí něco vyhledávat.
mám kurzor na autorun.inf (tc má zobrazení skrytých/systémových souborů v nastavení) a f3 mi ukáže ascii obsah.
čili můžu položit kurzor na podezřelý soubor a na rozdíl od tupého průzkumníka, můžu si ho prohlédnout, přesto že ho nespustím.

vyndal je a pc přeinstaloval. Teď už to nemám nikde. Tak je to vyřešené.

kvůli existenci system volume ... reinstalovat systém?
:-?