Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový monitor do 5000

Dobrý den,

vybírám nový monitor jako náhradu za LG IPS235V. Mám vybrané dva kandidáty a to: https://www.czc.cz/dell-s2419hm-led-monitor-24/237386/produkt nebo https://www.alza.cz/24-lg-24mp88hv-d4089289.htm. Akorát nevím, který vzít. Který byste brali vy? Nebo byste mi doporučily jiný? Monitor bude sloužit k domácímu využití typu hry, internet, filmy, velikost okolo 24", rozlišení fullHD. Dík za jakékoliv rady.

Koukám, že u tebe Silvestr začal už předčasně. Jako vtip roku dobrý.
Spíše jsi chtěl říci, že v roce 2018 už rozhodně nekupovat TN sračku, kterou jsi mu právě doporučil. Hlavně, že je tam 1ms odezva. Jako oběť marketingu funguješ dobře, ale to je asi tak vše. A když už mu chceš podsouvat 144Hz, bylo by dobré si nejdříve zjistit, jakou sestavou tazatel oplývá. Jelikož k ořezávátku typu 1050 mu bude 144Hz dobrých leda pro parádu.

Pro tazatele:
https://www.czc.cz/aoc-i2481fxh-led-monitor-24/180289/produkt
https://www.czc.cz/aoc-24v2q-led-monitor-23-8/247331/produkt
https://www.czc.cz/iiyama-xu2492hsu-b1-led-monitor-24/199679/produkt

ta grafika

To se bavíš konkrétně o které? :-)

Stále to budou jen bezpředmětné dohady, jelikož tazatel se stále nevyjádřil, jakou grafiku má.
Já nikde nepíši něco ve smyslu "144Hz rozhodně nebrat". Ale pokud brát, tak mít zároveň i kartu, která ten monitor dokáže dostatečně "nakrmit" a ten potenciál toho monitoru (144Hz) bude plně využit. Jinak je to tak trochu škoda..

A pokud se budeme bavit o konkrétních hrách a vezmu v potaz, že by měl tazatel grafiku, kterou jsem uvedl jako příklad (1050), tak vážně se ptáš, které hry tato karta na 144 FPS nedá? Kdybych je měl vypisovat, byl bych tu asi do zítra. Stručnější a snazší by bylo spíše vypsat, které dá, ale odpovím jednoduše..

kterou hru ti ta grafika na 144fps nedá?

.. všechny.

Možná se najde nějaká výjimka, ale suma sumárum jsem tím chtěl říci, že klátit na monitoru 144Hz s grafikou 1050 je pro mě osobně holý nerozum. To bych raději ty peníze investoval do výkonnější karty a teprve pak bych si následně našetřil na lepší monitor.

To máš něco jako vyrobit Ferrari a nacpat do něj "dvoulitr". Také ti to přijde logické? ;-)

A myslíš, že i kdyby měl slabší grafiku, že neplánuje v budoucnu upgrade?
Za mě pokud chce investovat teď těch cca 5tis tak vzít už 144hz.
Taky jsem si teď koupil novou grafickou kartu (1070ti) i když mi ji momentálně dost zásadně brzdí starý procesor... takže někdo může namítat ZBYTEČNÝ. Ale když si budu chtít za půl roku kupovat procesor tak si budu moci koupit rovnou nějaký lepší a bude to fungovat lépe, něž kdybych si teď koupil procesor a nějakou slabší grafiku dohromady.

A myslíš, že i kdyby měl slabší grafiku, že neplánuje v budoucnu upgrade?

To vážně nevím, jelikož nám to tazatel nesdělil. Nic to ale nemění na tom, co jsem napsal. Pokud mám peníze a chci je investovat do sestavy, kterou tím budu chtít nějakým způsobem vylepšit, tak si nejprve koupím výkonnou grafiku, kterou budu moci od prvního dne využívat. Pak následně monitor, kde využiji ten jeho potenciál díky té kartě. Pokud si nejprve ke slaboučké kartě koupím nabušený monitor, k čemu mi bude do toho dne, než si pořídím právě tu silnější a odpovídající kartu k němu? :-)

Taky jsem si teď koupil novou grafickou kartu (1070ti) i když mi ji momentálně dost zásadně brzdí starý procesor... takže někdo může namítat ZBYTEČNÝ. Ale když si budu chtít za půl roku kupovat procesor tak si budu moci koupit rovnou nějaký lepší a bude to fungovat lépe, něž kdybych si teď koupil procesor a nějakou slabší grafiku dohromady.

Tohle jsem absolutně nepochopil. Mícháš páté přes deváté. Spíše jsi tím akorát odsouhlasil to, co tu tvrdím celou dobu. Nejprve jsi koupil kartu a až v budoucnu plánuješ popřípadě upgrade monitoru (což je právě v pořádku). Tazatel to chtěl/chce udělat opačně.

BTW: navíc si myslím, že jakékoliv další dohady jsou zbytečné, jelikož tazatel evidentně ztratil zájem.. ;-)