Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC

Zdravím Vás,

rok se s rokem sešel a mému PC bude na konci ledna 5 let, pro lepší orientaci přikládám seznam co mám aktuálně v PC.

Komponenty vybrány v czc.cz a zároveň to tam bylo i postaveno.
Cena cca 39 000 Kč
MB ASUS Z87-A, Intel Z87, LGA 1150, DD3
CPU Intel Core i7-4770K (3,5 GHz, 8MB )
COOLER Gelid Solution Tranquillo
VGA nV GIGABYTE GTX 780 OC, 3GB DDR5
RAM Crucial 2x4 GB DDR3 1600MHz
RAM Corsair 2x4 GB
DVD -R/+R Samsung
HDD WD 2TB
HDD SSD Samsung 840 EVO 120 GB
Zdroj Be quiet! 700W (80+ Bronze)
CASE Corsair

Rád bych Vás poprosil, jestli by jste mi nemohl někdo navrhnout nový PC . Zajímá mě názor někoho jiného a také se né ve všem orientuji na 100%.

Počítač je používám hlavně na hry + běžné užívání. Chtěl bych něco co mi zase výkonnostně vydrží na těch cca 5 let minimálně. Věřte nebo ne, ale tohle co mám furt rozjíždí nejnovější hry, sice ne na plné detaily ale jede to v dobré kvalitě. Do PC jsem nešáhnul za celou tu dobu co ho mám krom čištění, proto bych se nebál mít komponenty od stejných značek, ale to není podmínka. Komponenty a sestavení preferuji v CZC.cz. Alza.cz by taky nebyl problém, popřípadě si nechám poradit.

Chci opět aby stál na Intelu, nevím jestli i5 či i7 ? ( doposud i7 viz. příloha ), využíval už Intel Optane , SSD , HDD min. 2TB , RAM min.16 GB, grafika ???, zdroj min. 700W, Win10. dál je to na vás. Ale jak už jsem psal, rád si nechám poradit.

Částka kterou za to chci dát je +/- 40 000 Kč.

Děkuji každému za pomoc a radu.

Moc Vám děkuji za názory,

Je samozřejmě otázka co chci, jestli musím mít mermomocí nový PC nebo by stačil upgrade. Proto jsem rád za vaše názory.

Já už předtím než jsem psal tento dotaz, jsem si pohrával s myšlenkou jestli by nestačilo jen vyměnit např. grafiku. Ale mám jednu obavu, když do tohohle fungujícího PC šáhnu, aby se mi nezačal sr*t ?!
Samozřejmě člověk by chtěl mít nové železo kde na první pohled bude všechno rychlejší a bude to i tišší (těch 5 let je na hluku už znát) , ale je otázka jestli to za těch cca 40-45 tis. stojí? :-):-):-) Když tenhle funguje a i nové hry na něm rozjedu.
Další věc je, že já bych asi rád zůstal u i7, mám obavu z i5 , abych z ní nebyl po chvilce zklamaný, ale to si samozřejmě nechám poradit, protože nejsem profík který by se vyznal v těch rozdílech, když teda pominu že si to dám někam do porovnávače.

UPG ničeho jiného než grafiky nemá cenu (plus teda ten SSD). PC má stále slušný výkon, paměti dost, zdroj OK. Jsi-li bohatý, klidně novou sestavu, ale na Ryzenu - Intel dneska nemá co do ceny/výkonu adekvátní flák křemíku.

edit:

těch 5 let je na hluku už znát

Kdo ti brání vyčistit chladiče a vyměnit luftníky?

Co ti tam muze rvat?

Vetrak na Gelid Solution Tranquillo, ale ten muzes na 99% vymenit i bez odmontovavani chladice, takze pohoda.

Vetrak na grafice, kterou budes pri upgradu menit, takze taky bez problemu.

HDD WD 2TB, nevim jaky mas, ale 7200ot. disky jsou slyset, pokud mas 5400ot. tak snad dobry, kazdopadne pridej SSD nebo se uplne rozsoupni a nech jen SSDecka a z HDD udelej externi. Zalezi co vsechno na PC mas a jakym zpusobem ho pouzivas a jak az moc velke ticho nutne potrebujes.

Vetrak na zdroji, sice se da taky vymenit, ale v tomto pripade to neni az tak primitivni, tak pokud poslechem zjistis, ze vetrak ve zdroji rve, tak vymen zdroj, to je vcelku jednoducha vymena. Ikdyz ja si myslim, ze problem s hlasitosti ve vetrakuy ve zdroji nejspis nemas, ale poslechni si, zjisti a pak muzes poresit.

Za me bych vymenil gk, pridal SSD a vymenil vetrak na zdroji:

https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm-co/107104/produkt

https://www.czc.cz/msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-8gb-gddr6/247135/produkt

https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-1tb/228285/produkt

Edit: Zbytek penez setri, za nejakou dobu bude jiste potreba vetsi obmena, ale zatim to mas stale ok a pristi rok ke konci prijdou 7nm procesory od AMD a nekdy dalsi nasledujici rok asi i 10nm procesory Intelu, pak se dost mozna vykon zase o kus soupne, ale ted je to fakt predcasny.