Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Piskani notebooku pri pokusu o zapnuti

Dobry den,
při zapínání notebooku je slyšet roztočení disku a počítač začne pískat - krátká pisknuti, napřed jednou, přestávka, tri pisknuti, prestavka, opet tri pisknuti, znovu přestávka a jedno pisknuti... nahrávka v příloze... monitor pritom vubec nenaběhne, rozsvítí se akorát kontrolka činnosti PC. Poté se počítač buď sam rovnou vypne nebo zustane běžet bez jakékoliv činnosti.. Nevěděl by někdo, kde může být problém? Jestli HDD nebo něco jiného?Jsem uplný začátečník...

Mám na starosti desítky počítačů. Nejčastější závada zatím byla vždy snadno řešitelná: vybrat paměti, očistit jim kontakty a zase nasadit. Čistím isopropylem, než jsem ho v lékárně sehnal, tak jsem čistil čistým lihem (na pálení) a někdo radí i použít tvrdou gumu, co je na mazání tužky na papíře.

Mám na starosti stovky počítačů. :-)

Ale teď vážně: JoDIK má pravdu, takže opravdu rozebrat a vyndat paměti. Zkontrolovat konektor na základní desce (vizuálně) v případě nečistot profouknout stlačeným vzduchem nebo jemným štětečkem. Samo sebou bez baterie. Isopropyl se dá normálně koupit mezi PC/elektronika po 1L za 250 Kč. Pak se rozleje do rozprašovače - pak je to nesmrtelné. Tvrdou gumou se gumují oxidované kontakty na paměti + dočištění isopropylem (zbytky).
Jak jsi psala "ve vlaku" - tak se s největší pravděpodobností nasál (nasávání to má zespoda u pamětí,) nějaký bordel.