Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mizející náhledy oken složek, programů, obrázků,... ve Win 10

Přešel jsem z počítače s Win8 na pc s Win10.
Jsem zvyklý používat minináhledy dole na liště, které urychlují orientaci ve hledání když mám otevřených třeba 10 složek, 10 obrázků apod...

Problém je že na pc s Win10, počítač brzy "zapomíná" (zahazuje) tyto náhedy a místo nich jen nastrčí do náhledu jen ikonu aplikace, složky, atd... To Win8 teda nedělal a držel náhled třeba x dní za sebou.

Jde s tím něco dělat?
Ramkou to nebude, mám 8GB a využitých pod 50%, na disku min 50GB místa.

Děkuji

Já mám systém v angličtině. Udělal jsem to. Ale ten popis tady zní: "Windows keeps a copy of all your picture, video, and document thumbnails so they can be displayed quickly when you open a folder. If you delete these thumbnails, they will be automatically recreated as needed."
Tedy mluví že se jedná o minuatury, které se zobrazují ve složce. A to není to o čem mluvím.

Když si otevřu třeba jakoukoliv složku, program, atd, tak ji vidím dole na liště. A když kurzorem myši najedu na libovolnou aplikaci dole na liště, tak se mi ukáže malý náhled okna složky/aplikace. A když pak najedu ještě na ten jeden konkrétní náhled, tak se zobrazí dané okno na monitoru (jako náhled, který po odjetí kurzoru myši, zmizí).
A právě o těchto náhledech se bavím.

Vůbec nemluvím o náhledech (typicky obrázků) ve složkách - zobrazení "miniatury".

AHA, tak znova jedná se ti o náhled otevřených oken v hlavní liště.
Tam je to omezené podle šířky plochy. Jinak na hlavní liště pravé tlačítko, nastavení hlavního panelu/sloučit tlačítka na hlavním panelu - vždycky skrýt popisky (jsou asi zbytečné) Pak se ti všechny otevřené soubory řadí zde pod tlačítko app, ať už je to Word, Excel, obrázky, ale je to omezené na šířku plochy, jakmile to hodnotu pro náhledy překročí, přejde to do seznamu. Asi to nebude omezeno počtem ale logicky velikostí, jelikož aby se tam ty náhledy vešly museli by se zmenšovat a asi by z toho pak už nebylo nic vidět.

PS: teď si vzpomínám, že jsem někde viděl podobný problém s prohlížeči, tam to funguje jinak, jelikož je to v záložkách bere to stále jako jednu app a jedno okno. Aby to fungovalo, museli by se záložky rozházet do oken, pak to funguje :D tedy jako co stránka to znova okno prohlížeče. Jo kdysi to jen tak bylo :D

počítač brzy "zapomíná" (zahazuje) tyto náhledy a místo nich nastrčí do náhledu jen ikonu aplikace, složky, atd.

Nemáš tam někde v nastavení systému něco jako "nepamatovat si historii spuštěných souborů" nebo tak nějak? Nebo máš zákaz vytváření těch náhledů? Nemám Windows 10, takže jenom tipuji. Neladils něco v nastavení systému? Zkus se inspirovat obrázkem v příloze (zvl. Povolení náhledu Aero a Ukládat náhledy miniatur hlavního panelu, Zobrazit miniatury místo ikon). Ve Windows 10 to může být trochu jinak.

[84502-efekty-png]

Ty máš sedmičky že? (ty jsem měl už dávno, pět let minimálně jsem měl osmičky.
Každopádně ten problém co se mi tady dělá jsem na sedmičkách ani osmičkách neměl. Setkal jsem se s tím až teď po přechodu na Win10.

Tohle je čistá instalace Win10. Tady ty věci o kterých píšeš jsem neměnil. Jen si změnil černou barvu systému na jinou.

Udělám screen chyby. (jen ji musím vyvolat)

Doplňuji k otázce screeny popisované chyby (protože jsem to nedostatečně popsal)

Screen s1.png - správné zobrazení
Screen s2.png - stav po 2 hodinách - složky - první a třetí náhled jsou už pryč (s delším časem zmizí i ostatní)
Screen s4.png - stav po 2 hodinách - thunderbird - náhled dole i náhled okna jsou pryč (nahrazeno jen ilustrací ikony)

Na Win 7 a 8 mi tohle nikdy nedělalo. Maximálně výjmečně když jsem připojoval externí (druhý) monitor.

Dělá to i ostatním? (na Win 10)

máš fest pošahanú iconchache.

fixnúť/repair súbory iconcache nie je také jednoduché, je ich požehnane mnoho, ale dá sa.

V prípade W10 gui sa človek, ktorý využíva Windows na prácu, nedokáže pomaly orientovať.

Preto na doma:

EaseUS Todo Backup Workstation (volá sa to Image, bitová záloha),

vo firme:
FarStone RestoreIT 10

Boľševická lúza mi môže 24hodinovým, ranným obnovením zo zálohy systémového disku s obsahom OS a môjho serveru vyfajčiť .....