Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mizející náhledy oken složek, programů, obrázků,... ve Win 10

Přešel jsem z počítače s Win8 na pc s Win10.
Jsem zvyklý používat minináhledy dole na liště, které urychlují orientaci ve hledání když mám otevřených třeba 10 složek, 10 obrázků apod...

Problém je že na pc s Win10, počítač brzy "zapomíná" (zahazuje) tyto náhedy a místo nich jen nastrčí do náhledu jen ikonu aplikace, složky, atd... To Win8 teda nedělal a držel náhled třeba x dní za sebou.

Jde s tím něco dělat?
Ramkou to nebude, mám 8GB a využitých pod 50%, na disku min 50GB místa.

Děkuji

Doplňuji k otázce screeny popisované chyby (protože jsem to nedostatečně popsal)

Screen s1.png - správné zobrazení
Screen s2.png - stav po 2 hodinách - složky - první a třetí náhled jsou už pryč (s delším časem zmizí i ostatní)
Screen s4.png - stav po 2 hodinách - thunderbird - náhled dole i náhled okna jsou pryč (nahrazeno jen ilustrací ikony)

Na Win 7 a 8 mi tohle nikdy nedělalo. Maximálně výjmečně když jsem připojoval externí (druhý) monitor.

Dělá to i ostatním? (na Win 10)

máš fest pošahanú iconchache.

fixnúť/repair súbory iconcache nie je také jednoduché, je ich požehnane mnoho, ale dá sa.

V prípade W10 gui sa človek, ktorý využíva Windows na prácu, nedokáže pomaly orientovať.

Preto na doma:

EaseUS Todo Backup Workstation (volá sa to Image, bitová záloha),

vo firme:
FarStone RestoreIT 10

Boľševická lúza mi môže 24hodinovým, ranným obnovením zo zálohy systémového disku s obsahom OS a môjho serveru vyfajčiť .....