Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Server na webovou stránku - cena

Zdravím, chtěl bych mít webovou stránku a nevím jak je to se serverema jak by to muselo být výkonný ten server (kolik by mě to tak stálo) samozřejmě vím že je obtížné získat návštěvnost ale postupně bych chtěl mít na webu online třeba 100 lidí v jednu chvíli (budu mít třeba 10000 návštěvníků denně) na to je asi třeba hodně drahý server že?

Nemusíš mít vlastní server, ale použiješ webhosting, tj. budeš svoje stránky provozovat na serveru někoho jinýho. Samozřejmě za poplatek, ale ten vyjde výrazně levněji, než nákup vlastního serveru. Už jen elektrika by byla dražší, než roční poplatek za webhosting u někoho jinýho.

- Wordpress (server PHP+SQL) zvladne i obycejné Pi3 od Raspberry (lépe B+ s 1Gb portem LAN) a platis si jen Domenu (+- 300Kc rocne).
* Klidne i nejaké mensi PC, ale RASP ma "podstatne" mensi spotrebu. Cena poskytovatelu je ruzna, nejde uvést, treba chces ASP.net neuvadis nic, stoji podle poskytovatele..

Ahoj Jakube,
kdysi jsem dělal server ze starého notebooku naistaloval jsem ubuntu a vše nastavil tenkrát ještě podle nějakého návodu na netu neuměl jsem s linuxem nic ale teď už je to jiné ale ten server na notebooku mi jede doteď a hostuji tam stacionární web s návštěvností cca 5621 lidí denně z toho online v jednom okamčiku průměr 200 ale jede to furt na tom notebooku i když mám koupený jíny hw jsem líný to přehodit:-) ale zálohuji na cloud disk aby byli zálohy kdyby neboli až to kikse

Zodpovězte si nejdřív pro sebe, zda rozumíte HW, umíte dobře Linux, máte místo, kde budete pokud možno 365 dní v roce mít zálohovanou elektřinu a platit jí, kvalitní internetové připojení s veřejnou IP adresou, a pokud ne, tak si radši zvolte webhosting a budete mít volné ruce se věnovat vytváření poutavého obsahu webu.