Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4k z pc na tv

Zdravím. Mám skromný dotaz. Chci postavit PC na přehrávání videa v UHD na TV. Můžete poradit někdo jaký procesor a desku?
Představa je Ryzen 5 2400g, nebo Intel i5 8400. Na deskách nemůžu nikde najít, jestli podporují HDMI 2.0. Bez toho asi 4k nepojede.
Dík za odpověď.

Nazdar
- Z uvedenych bych zvolil spise verzi s Ryzen 5@2400g. (ale existuji i mini machines (PC) které 4K@30FPS zvladaji docela slusne jde-li jen o prehravani videa.)
- Zpravidla nové desky HDMI 2.0 podporuji, jinak se ti nabizi dle zakladni desky a APU pro 4K i porty jako "USB-C" nebo "Display_Port".

Prosim ta netvrd tu take kraviny ze nemozes najst ci podporuju HDMI 2.0, staci pozret na stranky vyrobcu do specifikacie konkretnej dosky a zistis ze vacsina vyrobcov tam uvadza ver. HDMI vratane max. rozlisenia a refresh rate. Lenze ty asi ocakavas ze to spravi niekto za teba.

Tak výrobci neuvádějí specifikaci portu HDMI, jen uvedou, že deska má HDMI. Jen ojediněle uvedou, že se jedná o HDMI 1.4. Specifikaci HDMI 2.0, nebo HDMI 2.0a, HDMI 2.0b jsem našel jen výjimečně u desek cenově vyšší hladiny, které nevyužiji. Ja skutečně neočekávám, že někdo udělá něco za mě. Zajímaly mě osobní zkušenosti. Některé desky snad zvládnou 4k HDR i když to nemají v popisu . Když nechceš poradit, nebo nevíš, tak nepiš.