Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4k z pc na tv

Zdravím. Mám skromný dotaz. Chci postavit PC na přehrávání videa v UHD na TV. Můžete poradit někdo jaký procesor a desku?
Představa je Ryzen 5 2400g, nebo Intel i5 8400. Na deskách nemůžu nikde najít, jestli podporují HDMI 2.0. Bez toho asi 4k nepojede.
Dík za odpověď.

Prosim ta netvrd tu take kraviny ze nemozes najst ci podporuju HDMI 2.0, staci pozret na stranky vyrobcu do specifikacie konkretnej dosky a zistis ze vacsina vyrobcov tam uvadza ver. HDMI vratane max. rozlisenia a refresh rate. Lenze ty asi ocakavas ze to spravi niekto za teba.

Tak výrobci neuvádějí specifikaci portu HDMI, jen uvedou, že deska má HDMI. Jen ojediněle uvedou, že se jedná o HDMI 1.4. Specifikaci HDMI 2.0, nebo HDMI 2.0a, HDMI 2.0b jsem našel jen výjimečně u desek cenově vyšší hladiny, které nevyužiji. Ja skutečně neočekávám, že někdo udělá něco za mě. Zajímaly mě osobní zkušenosti. Některé desky snad zvládnou 4k HDR i když to nemají v popisu . Když nechceš poradit, nebo nevíš, tak nepiš.