Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows Vista: Pár problémů

Zdravím,
už asi týden používám na ntb systém Windows Vista Home Premium 32bit (vypnuté UAC). Systém se mi celkem líbí, a už jsem si jej byl schopen přizpůsobit k obrazu svému. Objevilo se mi však pár problémů, které mě dost vytáčí, ale odstranit se mi je vlastní invencí nepodařilo. Takže:

1) Proč je ve Vistách v kontextové nabídce jen "Spustit jako správce", chtěl bych tam normální "Spustit jako..." z WinXP. Je to možné? Navíc mi to "Spustit jako správce" vůbec nefunguje, když třeba kliknu pravým na zastupce TC a dám tuhle možnost, tak se mě to vůbec nezeptá na heslo a spustí se to stejně s právy usera. Jediná možnost, jak toho docílit je spustit to přes runas v cmd, ale to zdržuje, chtěl bych mít funkční klikací způsob, na který jsem zvyklý z XP.

2) Ani po nastavení oddělování procesů jednotlivých složek mi nejde, pod userem, spustit explorer s admin právy, jako jsem zvyklý z XP. Jak mám tedy měnit nastavení ovládacích panelech, bez toho abych se musel přehlašovat z usera do admina? Nehledě na to, že když nastavím, aby se každá složka otevírala v novém okně, tak mi to pod adminem funguje, ale pod userem se složky otevírají klidně dál v jednom a tom stejném okně...

3) Když použiji přepnutí uživatele, tak mi přestane fungovat USB myš a pomůže jen vyndat příjmač myši s USB a dát ho tam zpět. Tohle mě vážně sere...:-/

To je vše. Předem díky za pomoc. :beer:
MaSo

Ve Vistách je tuším/myslím/doufám jiná filosofie (která se mi mj. docela líbí). Stále děláš pod jakoby userem (i když přihlášen jako admin) a když chceš něco instalovat či tak, vyskočí cedule jestli to chceš. A pokud jsi právě na účtu usera, chce to i admošské heslo, jinak ne, pouze souhlas.

Mě Tvůj příspěvek uvedl do romantické nálady, neb ve mně evokuje verše T.P., spáchané na lyrické motivy duetu P. Hapky a L. Bílé:

Stoupá a klesá poklička
a všude vůně z MaSíčka,
za malou chvíli všechno sním
a napřed zuby vycením,
vycením.

Vzhledem k tomu, že jsem měl dneska k obědu mexické fazole, nazývát vůní to, co ze mne stoupá je docela odvážné. Jedině, že by tak učinila nějaká slabomyslná existence s olfaktofílickými sklony.

Vzhledem k tomu, že jsem měl dneska k obědu mexické fazole...

V takovém případě by byl přiléhavější verš z písně od H. Zagorové:

Já se vznáším, já si létám,
let se stal mou vlastností,
já si létám, já se vznáším s radostí.

Ale já mám dva účty. Jeden administratorský a druhý "se standardním oprávněním", se kterým pravě nejčastěji pracuji. Ale nebaví mě se pořád přehlašovat, v XP jsem to měl tak vychytané, že jsem je pod admina nemusel hlásit v podstatě vůbec. Ale ve Vistách nejsem pod userem schopen ani povolit nějaký program na firewallu.

Tak jak píšeš ty, by se to IMHO mělo chovat, kdybych pracoval pod adminem se zapnutým UAC.

3) pod xp to nedělalo nebo nevíš ? Možná bych zkusil jiný ovladač na myš a nastavit v biosu podporu legacy usb zařízení (ale pomůže to jen těžko). Případně všechen sw k myši odinstalovat možná je blbě napsanej.

Tu myšku používám jen na ntb, tam mám Visty. XP mám na desktopu, a tam je vše v poho. Zkoušel jsem na tom ntb dvě myši a dělají to obě. Žádný specialní sw jsem k těm myším nepoužíval, jen ovladač, který si Visty nainstalovaly samy.

Reseni neznam.

Ale sralo me to taky a bylo toho jeste vic. Tak jsem to vyresil tak, ze mam na Vistach jedineho uzivatele Administratora. :-p

(Vy co delate v XP pod Userem a do Admina se jen prepinate, nekamenujte me, neznate Visty, to je holt ten pokrok. ]:))

Aha, já vůl to psal runasovaného cmd, proto se mi to přidalo pod admina. Když jsem to udělal z cmd s user právy, tak se mi to přidalo správně. Takže aspoň něco, programy už jdou "Spouštět jako...". Ovšem stále nevím, jak spustit z user účtu třeba Ovládací panely s admin právy...:-/

Díky karle!:beer:

No výborně. V jednom z těch threadů píší, že na noteboocích HP (můj případ) ten problém s myší způsobuje služba HPQWMIEX.EXE, je to nějaká kravina od HP, která IMHO ani k ničemu není. Zastavil jsem ji, zkusil párkrát přepnout uživatele a problém se již neobjevil... Značím vyřešeno a ještě jednou děkuji karlovi i všem ostatním zúčastněným...:beer::-)