Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows Vista: Pár problémů

Zdravím,
už asi týden používám na ntb systém Windows Vista Home Premium 32bit (vypnuté UAC). Systém se mi celkem líbí, a už jsem si jej byl schopen přizpůsobit k obrazu svému. Objevilo se mi však pár problémů, které mě dost vytáčí, ale odstranit se mi je vlastní invencí nepodařilo. Takže:

1) Proč je ve Vistách v kontextové nabídce jen "Spustit jako správce", chtěl bych tam normální "Spustit jako..." z WinXP. Je to možné? Navíc mi to "Spustit jako správce" vůbec nefunguje, když třeba kliknu pravým na zastupce TC a dám tuhle možnost, tak se mě to vůbec nezeptá na heslo a spustí se to stejně s právy usera. Jediná možnost, jak toho docílit je spustit to přes runas v cmd, ale to zdržuje, chtěl bych mít funkční klikací způsob, na který jsem zvyklý z XP.

2) Ani po nastavení oddělování procesů jednotlivých složek mi nejde, pod userem, spustit explorer s admin právy, jako jsem zvyklý z XP. Jak mám tedy měnit nastavení ovládacích panelech, bez toho abych se musel přehlašovat z usera do admina? Nehledě na to, že když nastavím, aby se každá složka otevírala v novém okně, tak mi to pod adminem funguje, ale pod userem se složky otevírají klidně dál v jednom a tom stejném okně...

3) Když použiji přepnutí uživatele, tak mi přestane fungovat USB myš a pomůže jen vyndat příjmač myši s USB a dát ho tam zpět. Tohle mě vážně sere...:-/

To je vše. Předem díky za pomoc. :beer:
MaSo

Aha, já vůl to psal runasovaného cmd, proto se mi to přidalo pod admina. Když jsem to udělal z cmd s user právy, tak se mi to přidalo správně. Takže aspoň něco, programy už jdou "Spouštět jako...". Ovšem stále nevím, jak spustit z user účtu třeba Ovládací panely s admin právy...:-/

Díky karle!:beer:

No výborně. V jednom z těch threadů píší, že na noteboocích HP (můj případ) ten problém s myší způsobuje služba HPQWMIEX.EXE, je to nějaká kravina od HP, která IMHO ani k ničemu není. Zastavil jsem ji, zkusil párkrát přepnout uživatele a problém se již neobjevil... Značím vyřešeno a ještě jednou děkuji karlovi i všem ostatním zúčastněným...:beer::-)