Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Export fotek ze skoro mrtvého mobilu

Zdravím, dneska se mi povedlo rozbít můj mobil, Samsung Galaxy J5 2016, který mi sloužil dobré dva roky. Při připojení či odpojení USB kabelu jen problikne bílo-zelené světlo, což znamená, že mobil není úplně mrtvý, ale je nepoužitelný. Můj problém je ten, že bych z něj potřeboval vytáhnout pár fotek, které nikde zálohované nemám, samozřejmě při zapojení usb kabelu to po mně chce potvrzení o připojení kabelu k telefonu(které je v liště na mobilu), a nastavení toho, na co ten kabel chci.(Jestli jen na nabíjení, nebo na přetahování souborů.)
Potřebuji radu- screenshare program by asi nešel, nemám ho jak dostat na mobil. Opravdu si nevím rady, a potřebuju nové nápady. Díky, Petr.

Podľa toho, ako mal ten mobil nastavený. Niektoré ponúkajú možnosť nastaviť ako primárne úložisko nie pamäť telefónu, ale SD kartu - vtedy sa všetko (teda i z foťáku) ukladá na SD kartu.
On to asi tak nemal, takže sa všetko ukladalo do pamäte telefónu, pre "rozbitý" display nemôže vykonať presun na SD kartu, alebo potvrdiť prenos dát cez USB (nevie, kde má "ťuknúť" :-D) - takže akurát si poradil eventualitu, ktorá v jeho prípade mu nepomôže.

Tak to má blbý,některé mobily mají výchozí úložiště SD,některé ani nedovolí fotku,nebo tak 5 -6 potom uložit. Tady ten jeho má jen 16GB vnitřní úložiště,tak udělal chybu,že to neukládal na paměťovku.

Jak jsem to udělal já:

Po vykoupání mobilu, kdy se oxidovaly letované spoje na konektoru displeje (nikoliv dotyku, ten funguje), tak jsem pomocí screenshotů stáhl aplikaci MyPhoneExplorer, který jinak využívám pro zálohu a nemohu si stěžovat.

Tento program umí sdílet obraz z mobilu na PC a tím pak i ovládat, tudíž si zazálohujete vše, co jen chete a není třeba se obávat. Ten postup vypadal asi takto.

1) Po spuštění mobilu jsem stáhl stavovou lištu => 1. screenshot
2) Pustil Wi-Fi
3) Na PC vyhledal aplikaci a nainstaloval z mobilu (jak na PC, tak na mobilu musíte být přihlášený ke svému účtu Google)
4) Nastavil správný režim USB a povolil ladění (to jsem myslel, že mi hrábne, protože jsem nepoznal, kdy je mobil ve spánku a neustále se uklikával)
4) Další kroky jako spuštění aplikace a spárování s programem v PC asi netřeba zvlášť popisovat, jednalo se o mrtě překlepů, mrtě screenshotů, ale nakonec se povedlo.

Vše odzálohováno a navíc kdykoliv mohu telefon takto spustit a ovládat, když bych si ještě na něco vzpomněl.
Tak ať to vyjde, třeba Vám můj postup bude k něčemu.

Pochopil jsem z dotazu, ze nefunguje displej. Screenshot vyfotí obrazovku, i když displej z nějakého důvodu nesvítí. Abych věděl, co mačkám, tak jsem před každým úkonem musel udělat screenshot. Screenshoty se ukládají na SD kartu. Stačilo ji tedy vždy vyjmout a v PC kouknout, co musím stisknout.

Na to sakra na dlouho, ale jistý cíl. Hlavně pak, jak jsem psal - kdykoliv můžete telefon zapnout připojit a dostáhnout, když se něco zapomene. Já jsem začal fotkami + zprávy a kontakty. Pak jsem si říkal, že si odzálohuji i data aplikací a nakonec jsem udělal obraz celé romky (to už tedy přes ADB přímo do PC), to samozřejmě nedělejte, nemá to cenu, když nemáte nějaký extra důvod, proč pitvat systém. Já to mám pro případ, že bych náhodou sehnal stejný telefon, tak bych si tam flashnul svůj vymazlený systém ;-)

To je tedy pech. Jiný nápad? No, zjevně je interní paměť namountovaná před SD kartou, což není nic neobvyklého, ale občas, když bývalý vnitřní paměti malé, anebo chtěl mít člověk jistotu, že stačí jenom vytáhnout SD a všechno má venku, tak si někteří, včetně mě ;), psaly skripty na premountovani těch pamětí.

Ale nevadí. Soudím, že stejně jako fotky se po zaplnění vnitřní paměti začnou ukládat na SD, tak i screenshoty. Osobně bych pokračoval tak, že bych zcela nějakými daty zaplnil vnitřní paměť, aby se začalo dít to, co popisují výše.

Popište lépe, jak jste mobil rozbil? Jestliže displej problikne, tak byť je to méně pravděpodobné, tak se mohl uvolnit plochý kabel na desce. Doporučuji rozkrytovat telefon a zkontrolovat. Udělal bych to jako první věc a nemáte co ztratit. Paměť se tím nevymaže.

To zní nadějně. Buhožel už nevím, kdy je odemčený a kdy zamčený, mobil přestal blikat. Chodí mi na něj ale zprávy z facebooku, což znanemá, že žije.
Jinak- sklo jsem měl prasklé už před Vánocema, displej mi exnul tak, že mi mobil spadl placákem na dlažbu, sklo nakřuplo ještě víc, a displej nejde.
Pravděpodobně to zabere několik hodin, než zaplním 8gb screenshoty po 1mb, ale zkusit to zkusím. Jinak TeamViewer jsem používal pro ovládání mobilu z pc, ale nevěděl jsem že to jde i naopak. V mobilu ho mám, v pc taky.
Takže můj plán vypadá následovně.
1) Zaplním screenshoty celou interní paměť
2) Podle screenshotů které se nebudou moct kam uložit, tak se uloží na sd zjistím věci jako u vašeho základního plánu, pak přijde poslední část.
3) A to spustit teamviewer a nějak domluvit můj mobil a pc, aby se screensharnul obraz.
Mám ještě otázku, pokud na zamčené obrazovce udělám screenshot, restartuje to dobu která má na starosti automatické zamčení displeje na lockscreen ? Nebo Budu dělat screenshoty, a pak zjistim
Taky mě teď napadlo, nainstalovat tam nějaké kravinky přes pc. (hry z google play např po 1gb), což by pomohlo zaplnit pameť rychleji.

Víte, toto je poradna. Já tady radím uživateli v koncích, který se snaží nalézt řešení. Radím pouze, když vím, co píši. Rovněž vidím, že s konkrétním problémem zkušenosti nemáte či jste jej úspěšně nedořešil. Nejste-li schopen smysluplně poradit, prosím, nepište sem tyto, jak jste sám zmínil, zcestné příspěvky.

Děkuji

Co konkrétně je to za mobil?

Podle notifikační led diody to lze poznat, kdy je zamčený, pokud Vám například mění rychlost blikání. To přesně dělal můj telefon, takže jsem vždy přesně věděl, kdy je zamčený a kdy ne. Problém je, že jak stáhnete notifikační lištu, tak blikat přestane. Ty screenshoty jsou opravdu velmi málo kapacitní. Moc nepoužívám Google a nevím, jde-li něco skrz Google stáhnout do mobilu, např. film, co by místo zabralo. Když ale nevíme, kolik místa zbývá, tak je to na nic. Zkuste rozjet ten TeamViewer.

Zkusím to zprovoznit u sebe na mobilu, abych byl moudřejší, pak se ozvu a doplním. Postup se najde, žádný strach. Já si onehdá myslel, že jsem přišel o všechno a pak jsem zachránil úplně všechno - všechny oddíly vnitřního úložiště ;-)

Tak TeamViewer nepůjde. Je tam nutná registrace a přihlášení byste pak v mobilu nenapsal. Existuje aplikace MirrorOp, která zrcadlí displej Androidu na PC. Nevyžaduje root, ani ladění USB. Jedinou podmínkou je, aby mobil s Androidem i PC, kam se bude obraz zrcadlit, byly připojeny na stejnou Wi-Fi síť.

Tudíž jako první kro doporučuji, pokud nemáte, spustit Wi-Fi v mobilu. Výhodou bude, jestliže máte nějakou domácí, kam se připojujete často, protože Android bude mít uložený její záznam a automaticky se k síti připojí, když bude dobrý signál.
Doporučuji postup - stáhnout notifikační lištu jedním či dvěma prsty (záleží na verzi Androidu, jestli se rovnou odkryjou všechny přepínače) a pak postupně klikat na jednotlivé možnosti, až se trefíte na přepínač Wi-Fi, jestliže víte, že jste ji před zničením neměl spuštěnou.
[xpoM08S.jpg]
Připojení k Wi-Fi pak ověřte v DHCP listu v routeru, kde uvídíte, jestli si nabral IP adresu.

Pak následuje stažení aplikace pro Windows ODSUD, která bude obraz přijímat, tzn. reciever. Po stažení stačí jen rozbalit a spustit.

Pak je zapotřebí nainstalovat aplikaci do telefonu ODSUD, která se opačně chová jako tzv. sender. Instalaci proveďte z PC (podmínkou je, aby obě zařízení byla přihlášena k účtu Google). Aplikaci pak stačí pouze spustit.

Postup:
1) Kontrola, zdali jsou obě zařízení připojena ke stejné Wi-Fi síti

2) Odeslání nějaké zprávy na mobil, aby blikala notifikační led dioda a bylo možné poznat, kdy je telefon odemčený (např. pomalé blikání led nebo trvalé svícení), kdy je zamčený (např. rychlejší blikání led diody s dlouhými prodlevami) a kdy je stažena notifikační lišta (led dioda např. přestane svítit/blikat) - celé se to liší mobil od mobilu, to víte jen Vy, jak se Váš telefon chová

2) Rozbalení a spuštění recieveru MirrorOp na PC

3) Instalace MirrorOp do mobilu z PC
- po instalaci do mobilu se v notifikační liště objeví info o nainstalované aplikaci, čehož je třeba využít a rovnou ji spustit, protože ji mezi aplikacemi těžko spustíte
- takže stáhnout notifikační lištu a pak se zhruba trefit na docela velkou zprávu o tom, že je nainstalováno, viz obr. (dle verze Androida se může vzhled a rozložení lišit, ale předpokládám, že nemáte nějakou vykopávkovou verzi)
[84570-1-png]

4) Po spuštění začne aplikace okamžitě hledat v síti svůj reciever - na pozadí se bude odehrávat toto...
[84571-2-png]

5) Aplikace najde reciever a pak je třeba na něj kliknout, lze odhadnout, ve kterých místech asi v tabulce bude, opět podle náhledu...
[84572-3-png]

6) Bezprostředně po tom aplikace zobrazí výzvu registrace, zde je nutné zvolit "Later"
[84573-4-png]

7) Předposledním krokem je spuštění zrcadlení kliknutím na ikonu "Play"
[84574-5-png]

8) Záleží na verzi Androida a nastavení zabezpečení, protože pak se buď zobrazí displej mobilu v PC, anebo bude třeba povolit snímání obrazovky, na což se Android zeptá
[84576-6-png]

Když se povede, tak se displej zobrazí v PC. Pak důrazně doporučuji stáhnout a nainstalovat aplikaci MyPhoneExplorer - telefon pak připojit pomocí USB, která normálně sdílení podporuje, program není licencovaný, tudíž nehrozí, že by nastala nemožnost spuštění bez registrace nebo placení a navíc si budete moci odzálohovat např. kontakty, zprávy, data aplikací, soubory atd.

Přeji úspěšné propojení telefonu! Snad postup pomůže ;-)
Když se nepovede, bude nutné postupovat způsoben screenshotů, které by bylo nutné nějakým způsobem ukládat na SD, nebo postupovat způsobem zaplnění interní paměti a pak vložit SD pro následné ukládání screenů na SD.

Je to poslední možnost. Psát sem postup propojení telefonu skrz recovery, nebo ADB je k ničemu, protože zkrátka k tomu je třeba displej. Stejně bych na Vašem místě mobil rozebral a zkontroloval ploché konektory. Mohl jen vyskočit a celá tahle debata by pak byla zbytečná.

Tak nabít, ne? Třeba ta instalace čeká, až se telefon spustí. Jde to poznat i podle ObchodPlay na webu. Když je tam napsáno "nainstalováno", tak je prostě už nainstalováno. Když je tam něco ve smyslu "v nejbližší době bude nainstalováno" - nevím jistě, moc na ObchodPlay nelezu, tak to čeká ve frontě.

Pin nezadám, apku bez pinu nezapnu, no jo, byla to chyba nevšimnout si špatně zastrčeného káblíku, asi si objednám náhradní displej, viděl jsem na aliexpressu či kde za asi 450kč, obětuju to, fakt ty fotky chci...Nebo pokud Vás napadnou nějaké další nápady, rád je zkusím, aniž bych phone zablokoval :-)

Jo, kontakty jsem zkontroloval, jsou zapojené, odpojil, připojil, nejde, objednám si asi nový displej a bude to :D Nemám na to nervy, je to pár set, nechám ho doma jako erární. Každopádně děkuju za návody, snahu, obětavost, a celkově :DD Fakt super lidi tady :)

Podívejte se na stránky programu TeamViewer. Je to program na ovládání PC na dálku a vypadá to, že Android již má také podporu na ovládání, tedy jako host. Tím byste nasdílel obrazovku.

Tak či tak je třeba provést instalaci (to jde z ObchodPlay z PC, jste-li na obou zařízeních přihlášen) a následné spuštění a možná nastavení aplikace. Ideálně si ji stáhněte ještě do jiného mobilu a kroky průvodního nastavení zkuste udělat po slepu na rozbitem mobilu podle toho, co uvidíte na funkčním.

fotky snad máš synchronizovaný s "Fotky Google" ne ? takže je máš na svým google účtu ve fotkách..
Poud si to neměl zapnutý tak si tu blbost pamatuj a u novýho si to nastav hned po přihlášení k účtu (aplikace Fotky Google, takovej větrník..)