Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reset a Restart

Dobrý den,pletou se mi pojmy,jako je Reset a Restart.Může mi někdo vysvětlit,jaký je mezitím rozdíl a jak se to dělá? Mám tablet PRESTIGIO MULTIPAD PMP 7100 3G DUO.Jde mi strašně pomalu,,zmáčknu seznam,objeví se a za chvíli zmizí.Nebo to chce heslo a píše to že se stala neznámá chyba.U her mi to třeba napíše, že to chce buď zavřít nebo počkat,nebo nahlásit.Myslím tu hru.Uměl by někdo poradit,co s tím? Děkuji a přeji hezký den.

I když si to lidi pletou, je to úplně něco jiného. Reset je obnovení nějakých výchozích nastavení. Restart je znovuspuštění.

Nicméně, v rámci restartu (PC) se dělají i některé resety (dílčí nastavení).

A po resetu je někdy nutné udělat restart.

Nie je to celkom tak...od veky vekov sa restartovacie lacitko na pc bednach oznacovalo ako reset (a to si pamatam este 8bity;o)).
Reset je ekvivalent restartu vyznamovo akurat sa zauzivalo, ze pod rfesetom sa na naozaj mysli reset to default a po restartom len vypnutie zapnutie zariadenia.

Upresnil bych ze reset je "hard" reboot zarizeni bez ohledu na stav a odezvu systemu - nekorektne. Bud nechtene/nebo chtene treba tlacitkem reset nebo odpojenim napajeni pokud nelze delat nic jineho. Restart je reboot pokynem zarizeni k restartu = ukonci se korektne procesy/a az pak se provede reboot. (z nabidky Start ve Windows, reboot nebo shutdown -r now v linuxu, u androidu podrzeni power tlacitka a vybrani "restart" v menu ktere se objevi... atd.)

Ano suhlasim az na to, ze neskor prisli vyrobcovia s novou funkciou tlacitka reset a to reset to default.
Doteraz sa mi obcas stava, ze user namiesto restartu zariadenia zmackne na routri reset... a prave preto vyrobcovia zariadeni nutia drzat tlacitko rest tak dlho, aby neprislo k nechcenemu resetu ariadenia do defaultu.
Napriek tomu tak asi raz za rok zazivam servis, ked si user pri pokuse o restart resetne zariadenie do defaultu.

Obecně platí:

restart = korektní znovuzavedení systému (tedy včetně korektního ukončení stávající instance)
reset = bezpodmínečné znovuzavedení systému (tedy bez ohledu na stav stávající instance, otevřené soubory, neuložená data, apod.)

Z pohledu OS je to viz výše
Z pohledu jednoúčelových zařízení (typicky vybavených firmwarem) se pak jedná buď o nový start s předchozími parametry (restart) a nebo o start s výchozími parametry od výrobce (reset).