Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Graficka karta problem

Zdravim mam mensi problem z notebookem asus a72d . Kdyz tlacitkem notas zapnu tak vsechno sviti myslim diody dole i u tlacitka a ventilator taky toci. Ale mam cernou obrazovku. Chci vas poprosit co mam delat. Chtel bych to opravit doma sam. Jde to mejak na netu sem videl par videi ale chtel bych spis radu. Dekuji moc

- Kdyz zapojis pres HDMI kabel → "HDMI vystup na notebooku" periferie jako "monitor" , nebo "TV" je stale cerno, zadny 'signal' ?

[TiP] ~ Osobne bych pri takovém problému v pripade povoleni [*RDP], bych se pres vzdalenou plochu pres jiné PC a nahledl do spravce zarizeni a spustil diagnostiku.
*RDP = vzdalena plocha. Muzes si to predstavit jako [VNC], kde na jiném PC vidis co se deje, plochu na tvém notebooku. Takle muzes provést diagnostiku, nebo si nechat zobrazit informace o VIDEO controléru, portu tak jako monitoru bez potreby "LCD_displeje" notebooku.

Pri pripojeni hdmi to same.

- To znamena ? Nebo co jsi presne delal ?
- Jestli ma i VGA tak zkus i VGA (jak se bude chovat na analogickém vystupu)
*Nejdrive odpoj NTB od EL proudu, vytahni mu baterku a za 5-10minut to proved znovu.

- Pro [RDP] bude muset byt NTB v prvé rade pripojen do "LOCAL" site, nejlépe pres port LAN (rj45) -- zkratka ho pres kabel pripoj k internetu (ruteru).

a kdyz semi ted zapl

- Takze uz jede ?
- Diagnostiku, zacni zakladni trojkou "GPU/RAM/CPU"
* Video vystup bere signal z GPU, tak zacni treba tam. Teploty, jestli je rozeznany (ID) ve spravci zarizeni, jestli mu sedi hodnoty, napajeni etc

TiP ~Jestli jiz zobrazeni funguje a chces provest diagnostiku, tak pouzij nejaké Live_BOOT CD s nastroji pro diagnostiku.