Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna GTX 1060 za RTX 2060?

Zdravím, aktuálně mám tuto sestavu: i5-6600 3.3GHz, HyperX 2x8GB 2133 MHz, MSI GTX1060 Gaming X 6GB, Seasonic S12II-520W.

Moje otázka zní, zdali se vyplatí prodat mojí GTX1060 Gaming X 6GB například za 6.000 Kč, přiložit 3.500 Kč a koupit RTX 2060. Hraju na Full-HD monitoru. Děkuji za názory

Nějaký % výkon navíc tam určitě bude.. Otázkou je, jestli máš nyní problém v nějakých hrách s tím, že by sis je nezahrál.. Sám jsem sáhl po RX 580 a zatím jsem nenarazil na hru, kde bych si nezahrál na high/ultra detaily..

Pokud máš hru, kde bys chtěl vyšší detaily a grafika tě limituje, můžeš si trochu pomoct.. Ale když už bys chtěl kupovat za 10k RTX 2060, není lepší si rovnou ještě krapet pošetřit a za 13.500,- koupit RTX 2070? Ten rozdíl bude mnohem vyšší než GTX1060/RTX2060 ;)

Ono by stačilo zapojit mozek a pochopit, co jsem tím myslel.. Řekl jsem, že *já* nenarazil na hru, kde bych byl omezený grafikou.. Proto jsem záměrně napsal, že pokud on má hru, kde by chtěl vyšší detaily, ale je omezen, tak se mu může upgrade vyplatit.. Nikde jsem netvrdil, že RX 580 je všemohoucí a všechny hry jdou na ultra.. Prober se,-) .. Celé mé tvrzení je jen o tom, zda tazatel nutně potřebuje novou grafickou kartu, či ne.. Ono totiž mít ve své oblíbené hře 100fps na ultra nebo 130fps na ultra je imho úplně zbytečné vyhazování peněz, pokud dosahuje fps, které mu nekazí požitek ze hry.

Crysic 3 že není náročná?? Tak si ji zahraj v 4K a najednou je to trhač grafik. A RPG a spol mě moc neberou.
Takže konkretně Zaklínač 3 mě nezajímá.

A tohle jsem chtěl dopsat: Já jen upozornuji, že vše co je nad 60 fps je mě k ničemu, když monitor má 60Hz. takže mě je uplně jedno, že nějaká grafika v komkrétní hře dává 100 a víc fps, když to stejně je nanic.

Podivej, tvuj Crysis 3 jede na fullHD s RX580 na 62FPS. Zaklinac 3 bez Hairworks na 55FPS. Tak co je potom trhac grafik.

Ve QuadHD, ktere mam doma jede RX580 v Crysis 3 na 38FPS a Zaklinac 3 na 40FPS.

Tudiz pro hrace co ma monitor s QuadHD je RX580 k nicemu, o 4K ani mluvit nemusime.

Na fullHD nektere hry jdou a nektere ne. Pro tebe staci RX580, ale nevis co hrajou ostatni a tem to stacit nemusi, Zaklinac 3 je mimochodem jedna z nejpopularnejsich her narozdil od Crysis 3 a DOOMa 2016.

Ano, i ja mluvim o 60Hz alias 60FPS, vic me taky nezajima.

Podle NVidie by to melo mit vykon GTX1070Ti, nekde o neco vyssi nekde o neco nizsi. Co se tyka procesoru, tak kamos ma zminenou grafiku a i5-6500 a nekdy ten procak malinko nestiha, takze myslim, ze u nej by to mohlo byt optimalni. Vykonejsi grafika uz by bylo na zvazeni vymenit casem i procak.