Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové komponenty či nový PC komplet?

Dobrý večer.

Mám takové dilema. Moje láska láskovatá mi už tak nějak přestává dostačovat na práci a některé nejnovější hry. Momentálně mám 16 GB DDR3 ram, FX 8300 s Fera2 chladičem, RX 480 8GB, 1 TB 7200 klasiku pevnej disk od WD a pak ještě SSD 128 GB. Zdroj EVGA supernova G2 550

Chtěl bych udělat upgrade CPU, což znamená nová MB+RAM.

Momentálně bych chtěl uvolnit tak 15 až 20 tisíc s tím že si asi ještě dočasně nechám tu GPU co mám a později bych upgradoval i tu.

Jedná se mi o sestavu která převážně bude renderovat v Blenderu, bude snášet Zbrush, Photoshop, Substance Designer, Substance painter a podobně, vše související s 3D modelováním, texturováním a postprodukcí.

Máte tady někdo nějakej typ na to co nejlepšího vybrat? jedná se teda i o to že bych chtěl teda v cenně MB, RAM, CPU a Case. Popřípadě návrhy na co dalšího by ste mi ještě doporučili.

Zvažuju že mi vadí že AMD GPU nepodporuje physics výpočty v blenderu tak rovnou kdyžtak i návrh na GPU, která zvládá render + bych si na ní ale i zahrál, uvažuju o RTX 2070 která se dá sehnat taky za nějakých 13 000,-.

Děkuji do předu.

Grafiku do budoucna už AMD nechci protože výpočty fyziky přez cpu trvají hrozně dlouho takže potřebuji CUDA. Navíc 8GB ram je na to málo a grafika potřebuje vram 8gb kvůli rozlišení materiálů. Zbytek mám, zatím jen tedy mb, cpu a ram minimalne 16gb. Pockam na to dnesni vyhlaseni vytezu cpu a pak se asi budeme bavit dal jestli se mi to vyplati cekat na zen2 a nebo si vzit to 1800x na kterym me laka hyperthreading na 16 vlaken. A mozna po te sahnu jeste po 8gb variante rtx 2070. Kazdopadne diky za sestavu.

Ale ano. Podpora OpenCL je super že jí umí blender použít pro render, ale u AMD to znamená že si dovolí několikanásobně urychlit vykreslení scény. V případě nějakého fyzického particle effektu jako je třeba smoke effect tak openCL není podporováno a to znamená používat CPU s nižším tilem a to už je rychlejší vzít laptop s 960m 2gb a vyrenderovat to tam protože používá CUDA ale nemá dostatečnou paměť. Takže tak.