Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okrem Google nejdu ziadne ine stranky

Ked pripojim NB k WIFI nejde mi otvorit ziadne stranky okrem google. V google sa da hladat, ale po kliknuti na odkaz uz novu stranku neotvori.
Vypise tuto chybu
DNS PROBE FINISHED NXDOMAIN
Skusal som to riesit podla tychto navodov, ale nepomohlo to.
https://www.techbout.com/dns-probe-finished-nxdomain-error-chrome-26223/

PC som skenoval, vir tam nie je.
Robi to aj v inych prehliadacoch.
Ked pripojim kabel pevny internet, tak je to v poriadku.

Viete mi poradit ako mam postupovat?
Dakujem

skusal som to, co ste mi poradili, aj
- vymazat Chrome Browser Cache
- Flush DNS Cache
- Winsock Reset
- Google DNS
nepomohlo zatial nic
prehliadace nejdu ziadne.

Ked pripojim NB k wifi od telekomu stranky otvori.
ked pripojim NB k wifi od UPC stranky neotvori. (v tablete ano a aj cez kabel ano)

Takže dříve ti to jelo normálně? Co se změnilo (instalace nějakého softu, změna nastavení v OS)?
Zkoušel jsi nastavit síťovou kartu na "automaticky" pro získání IP adresy i DNS? Zruš zatržení u iPV6.
Nainstaloval jsi do toho noťase odpovídající ovladače (ze stránek výrobce noťasu!)?
V Možnostech internetu nastav všechno na Výchozí.

Domáca WiFi - asi máš od UPC router - skontroluj si, čo je tam nastavené (tí niekedy nastavia také DNS servery, že sa nikam ani nedostaneš - najčastejšie tie ich).
Pokiaľ tam je to OK, zameraj sa na svoju WiFi sieťovku, či náhodou tam nemáš nastavené len IPv4 a UPC možno poskytuje IPv6. Začali to zavádzať od minulého roku.. postupne na IPv6 prechádzajú u všetkých. Ak je IPv6, tak za IPv4 si nechávajú zaplatiť.
Toto bolo u nás http://www.dsl.sk/article.php?article=19523

Ked pripojim kabel pevny internet, tak je to v poriadku.

tím myslíš co - že úplně obejdeš router a připojíš ntb přímo na internet?
nebo jen že místo wifi jsi k lan výstupu routeru připojený kabelem?
konfigurace tcp/ip v4: nemáš ručně nastavené dns servery např. podle školy? výš píšeš že google, to by mělo fungovat, pokud na ně máš ping.

ty pozůstatky antiviru jsi kontroloval nebo ne? co tam bylo zač?
zkus pro jistotu i kontrolu na spyware, třeba adwcleaner.

a ještě znovu po odinstalaci av reset nastavení v cmd.exe:

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all