Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirus 2008 - po každé se tento program spustí a najde viry

po připojení se na jakou-si stránku se mi stáhl program kterej sem neinstaloval, po každé když spustim daný učet tak se tento program spustí po chvili hledéní mi vypíše že mám v pc viry a jestli je chi odstranit když chci tak musim vložit licenční číslo které mužu získat cca 50 dolaru nevíte jak se toho zbavit. Dá se to nějak zakázat nebo vypnout.
Změna předmětu, původně: Antivirus 2008 (LaKr) (Kráťa)

"antivirus 2008" si každý trouba vždy ručně nainstaluje sám kliknutím na stupidní odkaz, a ještě potvrzením hlášky prohlížeče.
když neví co dělá a proč kliká na každou blbost, u cizích hlášek typu "can you install this virus?" potvrzuje yes-yes-yes, pak mu není ani firewall k ničemu - pokud aplikační fw nahlásí odchozí komunikaci cizí aplikace, prostě ji povolí nebo firewall vypne, protože windowsy jsou blbé.
takový trotl pochopitelně leze na net zásadně jako admin, vždyď přece dokáže to "yes" potvrdit.
škoda že jsem si minule neudělal printscreen s 10 záznamy po startu - stačí povypínat i přes msconfig.exe, proces jde ukončit ve správci úloh nebo to nechat na restart, smazat adresář po tomto spyware.

asi záleží na instalaci, tento měl z různých větví "run" v registrech 6x odkaz na spuštění c:\microsoft\svchost.exe (asi nějaký updatovač), pak nějaké drivery beze jména, a nakonec to nezavíratelné gui prostředí které vypisovalo co všechno je jako "zavirované" s názvem zhruba c:\windows\jklmnbvcx\jklmnbvcx.exe
vypínal a zabíjel jsem to starterem z flashky, je takový pohodlný, ale msconfig by to zvládnul taky.
musím počkat až si kolega nastaví zpět admin práva a zase to zaviruje.

ještě poznámka: pokud se mému zmíněnému kolegovi nějakým jiným trojanem (u nás se tak chová třeba lotus notes) neotevřelo okno automatického instalátoru virů ie, musel to potvrdit sám, protože jako výchozí má nastavený firefox, s vtipně přebarvenou ikonou jak je z práce zvyklý. ie nikde na ploše nemá.
nebo je instalační skript pro ff víc vytuněný než sekce pro ie, proto ty jiné názvy.

a ještě se v adresáři c:\windows\web nachází pozadí s oným divným názvem jklmnbvcx.bmp - kde je reklama na zaplacení výpalného za tento spyware.

ten program bych řek že je už pryč jen po něm zbylo nějaký svinstvo co mi hází furt ten odkaz na tu stránku kdy si ho mužu pořídit a dělá mi to jen v Mozile v Exploreru ne to bych si ale asi typnul že kvuli tomu že sem to v něm otevřel předtim

Každý nemusí být na počítače. Jeden se vyzná v počítačích, druhý umí uvařit dobré jídlo, ale neumí poslat e-mail, třetí zase třeba ví kam chodit na houby, ale neví vůbec nic o MS Word...
Nicméně když se někdo nevyzná, měl by si minimálně přečíst "než položíte dotaz" V kuchařské poradně se přeci také neptá ve stylu. kdy do předmětu napíše "svíčková" a chce vědět, jestli se nejdříve solí, či kyselí. Napíše třeba "jak solit svíčkovou".
Každopádně si však myslím, že psát "verim tomu ze by prepadol aspon 150x" je blbost, protože totéž by mohl napsat on o tom co neznáš ty a on ano. :-)