Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení 12v PC větráků s regulací otáček

Dobrý den, předem se omlouvám za umístění tématu, ale nevím už kde jinde se zeptat. Stavím odvětrávání terária a potřeboval bych vědět, jestli je možné 2 tyto: COOLER SilentiumPC Zephyr 120 (120mm) ventilátory a tuhle regulaci: https://www.czc.cz/primecooler-pc-afsc2/37418/produkt ,napájet trafem od starého routeru - (out: +5V, 3,0A, 15W)? Respektive když to propojím, tak se vetilátor točí (zkoušeno s 1ks), (+z trafa na žlutý+červený do regulace, a - na šedý do regulace), ale nedokážu posoudit, jestli se při otáčení regulací mění otáčky větráku.... najde se tu někdo ochotný poradit? Může ta regulace vůbec z pricipu fungovat v tom zapojení jak jsem ho popsal?

červený a žlutý dohromady byla jen zkouška jestli to něco udělá, každopádně díky

jak se liší ten regulátor co mám a ten z odkazu, nevyznám se v tom do hloubky? je to v tom, že je možno připojovat vodiče na svorky a ten můj má vyveden kabel pro zapojení v pc?