Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Procesor AMD Ryzen 1800x vytížen na 99%

Dobrý den,

Při jakémkoliv procesu jde procesor na 99%, když nic nedělám je na 1%.

Už sem zkoušel:

Program na malware - nic nenašel
Eset - nic nenašel
Vyměnil teplovodivou pastu - nepomohlo
Reinstaloval win a dal na jiný - nepomohlo

Do včerejška procesor fungoval normálně na ploše 1-10% ve hrách max 20%

Procesor amd ryzen 7 1800x

Změna předmětu, původně: Procesor (host)

eset smart security nemá smysl.
geforce experience je k ničemu, ovladače si dokážeš stáhnou sám (snad).
nahimic2svc je co zač a proč ti to běží?
msi gaming lan manager je co zač a proč ti to běží?
gamebar.exe se skrytým popisem je co za malware a proč ti to běží?
cfosspeed service je co za atrapu a proč ti to běží?

máš tam nějak moc nesmyslných / nevysvětlitelných procesů, které zasahují do síťového připojení a jsou prakticky k ničemu.
+ další balast, který běží jen proto, aby se procesor nenudil a paměť nebyla zbytečně volná.

máš tam nějak moc nesmyslných / nevysvětlitelných procesů, které zasahují do síťového připojení a jsou prakticky k ničemu.
+ další balast, který běží jen proto, aby se procesor nenudil a paměť nebyla zbytečně volná

na to jsi přišel jak?To,že je neznáš neznamená,že jsou k ničemu a je jen otázka jak s nima tazatel dokáže naložit,ale klidně se i vsadím,že taky ani nemá páru k čemu jsou natož aby udělal aktualizaci.

No a pro tazatele-stáhni si a použij-
https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master
a podívej se kolik ti ukazuje EDC(CPU).Pokud jsi v červených číslech tak sniž ve správě napájení-aby jsi byl v rovnováze a řízení spotřeby procesoru-minimální stav procesoru na 5%.

tazatel si stěžoval, že má (chvílemi) cpu vytížený naplno. ostatně ani procesor v klidu zatížený 10% není normální.
zjistil jsi snad, co mu to způsobuje?

To,že je neznáš neznamená,že jsou k ničemu a je jen otázka jak s nima tazatel dokáže naložit

jsme u toho. já nemůžu znát veškerý odpad co na světě existuje. a mám pocit, že ani tys k tomu nepřidal žádné vysvětlení.

není to můj krám, neinstaloval jsem ten balast, na rozdíl od tazatele se nemůžu před sebe podívat myší nad proces pro popis odkud to běží, tak proč bych to za něj googlil a pak hádal, proč to do jeho pc cpal?
ono už dobrovolně si nainstalovat ess není úplně nejbystřejší nápad. chápal bych to u notorického warezáka, ale těm stejně nepomůže ani svěcená. ale pařmen, kterému záleží na výkonu, si tam nacpe diskový zpomalovač? k čemu?
podle mě tam nainstaloval všechno co bylo zmíněno na nějakém zapařeném fóru a teď se diví. ale chybí tu hlavně jeho reakce, k čemu přesně tam ten bordel má.

věčina programů je od základní desky

možná má smysl pro humor, ale je vedle.
přibalený "bonus" od základní desky bych tipoval leda ten "msi gaming lan manager" - a k čemu tam to svinstvo je? ovladač to není, jen krám který se montuje do něčeho, po čem mu nic není.
typ desky dodatečně uvedl "msi b350 tomahawk", má zastaralý nevýkonný 1gb realtek 8111. co chce na něm manažovat? má být rád, že ta síťovka jede.

když se mu takových aplikací potká víc, pak se nemůže divit, že si to občas žije svým životem.

A co je na tom těžkého pochopit?Pokud jdu hrát hru tak ve firewallu nastavím herní provoz a tudíž vypnu vše nepotřebné jako jsou práce na pozadí,aktualizace windows a programů atd.Když spustím hru tak si lan manažer automaticky nastaví vysokou prioritu a využívá naplno síť.Hra mě omrzí,schodím jí na lištu a spustím prohlížeč a kouknu co je ve světě nového a ten má automaticky prioritu normal nebo nízkou aby se pokud budu ještě hrát dál neomezilo připojení k síti a tak dále až do plného vytížení sítě.Nechá se při tom i stahovat a hru to neomezí atd..Co se týče Nahimicu tak ten je určen k vylepšení ovladače zvukové karty+hráči stříleček jistě ocení sound tracker.

tak si lan manažer automaticky nastaví vysokou prioritu a využívá naplno síť

a tu o karkulce znáš? síť využívá naplno i bez manažeru, víc už ani nemůže. ano, vím že to nechápeš.

tazatel měl původně problém s vytěžováním občasným cpu.
jsi mu navrhnul kontrolu řízení spotřeby - no dejme tomu.
já vidím spoustu zbytečně běžícího hnoje mezi procesy v paměti, kdy navíc nemůže vyloučit konflikty mezi aplikacemi. (ale může preventivně zakázat zbytečnosti)

tazatel nic nepotvrdil ani nevyvrátil, a dokud si to neprojde = nezcenzuruje co a proč mu tam vlastně běží, nebude stále vědět co mu to způsobuje. stejně tak ať si vyváží spotřebu podle libosti, je to na něm.
ale nedělat nic a tady se od tebe dočítat reklamní nesmysly, myslím že na úroveň živě jsme ještě neklesli.

Většinu programu k základní desce využívám. V MSI Gaming Lan Manager můžeš určitým aplikacím měnit rychlost nebo zakázat. Testovat rychlost připojení nebo zablokovat ip. Narozdíl od tebe vím co ty programi dělají a proto je mám. S tím vytěžováním cpu dělalo to dva dny, předtím to bylo x měsíců v pohodě i teď to je v pohodě a nic sem neměnil. Blblo to dva dny potom co se stáhla aktualizace winu 10 a od té doby to i ve správce úloh ukazuje že pc jede třeba den přitom jede pět minut ale to je prý normální.

rozumím tomu, že jsi se sem nepřišel původně chlubit, jak skvěle ti pc jede.
problém s aktualizacemi (u w10 mnohem častější než u předchozích edicí) může buď znamenat:
- vadnou aktualizací, která je nekompatibilní s jinou funkcí windows,
- nebo nově konflikt s ovladači, většinou když nebyly správně nainstalované ovladače k desce a spoléhá se jen na generické ovladače ms. bohužel k prasení i korektní sady ovladačů přispívají jejich vynucované automatické aktualizace,
- nebo nekompatibilitami s aplikacemi.

první možnost může nekvalitní mrchosoft opravit brzo sám.
o druhé možnosti nevíme nic. ale jelikož se domníváš, že většina bloatware co máš jsou ovladače k desce, moc optimistický nejsem.
třetímu případu jde předejít tím, že poběží co nejméně neužitečných nesmyslů, o jejichž významu tu anonym z živě opisuje pouze jejich reklamy.

úplně nakonec bych se jen pro statistiku zeptal: co ti ten placený ess za celý rok našel?
a neptám se co nenašel, na co je stejně nutné spouštět nějaký antispyware.
tolik k bloatware a k zadělávání si na potíže.

úplně nakonec bych se jen pro statistiku zeptal: co ti ten placený ess za celý rok našel?

Mě převážně při procházení webových stránek nebo kamarády co se na mě pokouší připojit v armě :D .

Spíš kamarádovy když něco stahoval.

Hlavně ono to ukazovalo třeba 99% využití ale zapnu třeba farming a jede úplně stejně jako když to ukazovalo normální hodnoty.