Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inkoustová multifunkce "na doma" do 7500 peněz českých - doporučte

Ave. Viz titulek. Máme doma výborného laser monochrom Bratříčka (LAN), nicméně má krásnější polovička usoudila (a ta má vždy pravdu), že potřebujeme i skenovat, kopírovat a tisknout barevně :x:... Tedy: trošku jsem na ty artikly čučel, a nejlíp mi vychází Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF - vzhledem k tomu, že náš domácí výstup obnáší maximálně padesát A4-ek měsíčně, vydrží jeden load několik let. Teď otázky:

Netuším, jak je to s barvama - jedná se o něco na způsob tanku, jen v separátní patroně?
Nezasychá to? Někdy netiskneme třeba měsíc. Předpokládám, že hlava je pevná, mění se jen cartridge s bavou.
Umí to skenovat na mail? V rachotě používám, dobrá fíčurka.
Možná ještě nějaké dotazy vznesu...

Nebo navrhněte něco jiného v podobné konfiguraci - tankovky jsou ale přes můj limit, barevný laser i na náš minimální měsíční tisk krutě neekonomický. Duplex netřeba, ale výhodou (i u skeneru). LAN podmínkou. Předem dík za přelouskání mé litanie, a taktéž za potenciální radu :beer:

Nemám pro to vysvětlení. Napadlo mě i, že třeba se tiskárny odesílá anonymní data do Canonu a když někdo např. tiskne málo a necpe Canonu peníze na cartridge, tak se tiskárna blokne, aby uživatel platil na tiskové hlavě hlavě nebo nové tiskárně. Nevim, jak by to pak fungovalo s originálním/neoriginální cartridge, ale nenapadá mě, na základě čeho se chyba někomu spustí a někomu ne.
Ale jak říkám, člověk musí mít trpělivost a dostat se dotoho servisního režimu.

Další věc je, čehož jsem si všiml, že originální cartridge se po zasazení do hlavy aktivují s prodlevou tak 2s, kdežto neoriginálním se ledka rozsvítí okamžitě. Je tedy patrné, že mezi čipem a elektronikou tiskárny probíhá nějaká datová výměna. V případě, že dám do tiskárny MG5450S cartridge úplně fyzicky stejné, ale pro tiskárnu MG5750, ledka se nerozsvítí a neaktivují se - chovají se jako bez čipu. Tudíž u neoriginálních se nějaké ty informace neodešlou, protože se de facto jeví jako bez čipu.
Heleďte, možná je to blbost, neměl jsem tolik tiskáren pro tento výzkum :-D, ale buďte rád, že tam originály nedáváte, protože možná už byste tiskárnu neměl.