Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inkoustová multifunkce "na doma" do 7500 peněz českých - doporučte

Ave. Viz titulek. Máme doma výborného laser monochrom Bratříčka (LAN), nicméně má krásnější polovička usoudila (a ta má vždy pravdu), že potřebujeme i skenovat, kopírovat a tisknout barevně :x:... Tedy: trošku jsem na ty artikly čučel, a nejlíp mi vychází Epson WorkForce Pro WF-C5710DWF - vzhledem k tomu, že náš domácí výstup obnáší maximálně padesát A4-ek měsíčně, vydrží jeden load několik let. Teď otázky:

Netuším, jak je to s barvama - jedná se o něco na způsob tanku, jen v separátní patroně?
Nezasychá to? Někdy netiskneme třeba měsíc. Předpokládám, že hlava je pevná, mění se jen cartridge s bavou.
Umí to skenovat na mail? V rachotě používám, dobrá fíčurka.
Možná ještě nějaké dotazy vznesu...

Nebo navrhněte něco jiného v podobné konfiguraci - tankovky jsou ale přes můj limit, barevný laser i na náš minimální měsíční tisk krutě neekonomický. Duplex netřeba, ale výhodou (i u skeneru). LAN podmínkou. Předem dík za přelouskání mé litanie, a taktéž za potenciální radu :beer:

Mám už dlouho doma multifunkci Canon a nemužu si stěžovat, hlavně kvalita foto tisku je na vyšší urovni, než umí konkurence. A sken je velmi kvalitní. Takže za mě značku Canon, a barvy od zn Tesla za 59 kč kus a není co řešit.

Jo jediná chyba tehle značky je B200, ale mě kupodivu funguje již 11 let bez problému. (B200 viz zive.cz)

Ted jsem zjistil, že přes menu Canona mužu na email poslad sken, je to v nastavení a je tam Windows mail na výběr. Takže to vlasně umí i moje stařičká 540.
Jinak sken na email: naskenuji, a poté vložím do psaného emailu a hotovo. Tak to celé roky dělám já, a není problém.

A mimochodem jsem netiskl cca od té doby co jsem tady řešil Tesla náplně, a tisk bez problému, ještě otestuji foto tisk.

Takhle chceš kvalitu, nebo je jedno jak to bude tisknout, protože jak se na to dívám skenery jsou na jedno brdo. Ber tu co má minimálně 5 nádržek, ty kvalitně tisknou.
Mě ten zázrak (540) stál cca 3500Kč. Takže bych vybíral v téhle cenové hladině.

Jo co se týče skenu do emailu, je to v menu Canon v pc, ne v menu tiskárny.

Nemám pro to vysvětlení. Napadlo mě i, že třeba se tiskárny odesílá anonymní data do Canonu a když někdo např. tiskne málo a necpe Canonu peníze na cartridge, tak se tiskárna blokne, aby uživatel platil na tiskové hlavě hlavě nebo nové tiskárně. Nevim, jak by to pak fungovalo s originálním/neoriginální cartridge, ale nenapadá mě, na základě čeho se chyba někomu spustí a někomu ne.
Ale jak říkám, člověk musí mít trpělivost a dostat se dotoho servisního režimu.

Další věc je, čehož jsem si všiml, že originální cartridge se po zasazení do hlavy aktivují s prodlevou tak 2s, kdežto neoriginálním se ledka rozsvítí okamžitě. Je tedy patrné, že mezi čipem a elektronikou tiskárny probíhá nějaká datová výměna. V případě, že dám do tiskárny MG5450S cartridge úplně fyzicky stejné, ale pro tiskárnu MG5750, ledka se nerozsvítí a neaktivují se - chovají se jako bez čipu. Tudíž u neoriginálních se nějaké ty informace neodešlou, protože se de facto jeví jako bez čipu.
Heleďte, možná je to blbost, neměl jsem tolik tiskáren pro tento výzkum :-D, ale buďte rád, že tam originály nedáváte, protože možná už byste tiskárnu neměl.

Main Gáát! Na doma, na zopár foto, nech aj na leský papier si ťahať takúto baštu?

Epson spadá pod TOP medzi atramentom, dajú sa plniť cartridge na kolene. Len ten tvoj krám tvorí "kus nádherného nábytku" vhodný pre ukazovanie príležitostným návštevám, že na čo my máme.

Chod do lacných multifinkcií, beztak vytlačené foto nikto nerozozná v DPI
kukni, tu hľa taká chutná, malá, vrecková: Epson Expression Premium XP-245

alebo výber: http://ix.sk/0xJrA

navyše, najviac budú tvoju polovičku drásať nákupy origo tonerov, tu sa načrie hlboko do rozpočtu. Tonery s veľkou kapacitou nádrže v ml (tanku) stoja pomly a isto viac, ako celá lacná multifunkcia, ktorú v prípade poruchy zahodíš a ideš s úsmevom po novú. Cena 1600.-Kč sa dá prekusnúť.

Tiež si pohľadaj atramenty, ktoré sa vodou nerozpijú, bo prvá kvapka dažďa, prvá snehová vločka, prvá ukápnutá slza z vlhkého oka a máš namiesto fotky dúhovú plastelínu.

... Nové tiskárny jsou většinou dodávány se startovacími tonery či cartridgemi, které mají přibližně 60% kapacitu samostatně prodávaných náplní.... Dodatek uvedený na stránce této tiskárny : Brother DCP-T510W

30 dní vo vykurovaných priestoroch, hlavne v zime so suchým vzduchom s centrálnym kúrením, tvorí hraničný limit než začnú prirodzene v doku zasychať v gumových vaničkách trysky. Mám doma tiež "dva atramenty", schnutie je individuálne. Niekedy nezapnem doma atr. tlačiareň, "ako je rok dlhý", pritom cca za šesť mesiacov vypnutej tlačiarne mi atrament v tryskách nezaschol, zrejme dobre priliehajú tesniace gumy zo spodku na tonery.
------------------------------------------------------------------
Na spotrebu atramentu má vplyv aj automatické čistenie tlačovej hlavy, čo je neduh atramentu pre toho, kto sporadicky využíva tlač.

Väčšina atramentových tlačiarní vykonáva automatickú údržbu a čistenie tlačovej hlavy pokiaľ sa tlačiareň nechá v pohotovostnom stave zapnutá. Tato funkcia obmedzuje možnosť zaschnutia tlačovej hlavy. Na druhej strane je aj nevýhodou, pretože pri každom čistení trysiek sa "odstreknutím" spotrebuje malé množstvo atramentu. (V doku sa časom vyrobí maglajz zo zaschnutej farby)

K automatickému čisteniu dochádza vždy po zapnutí tlačiarne gombíkom (button) power.

Ak by si atramentovú tlačiareň len preventívne dennodenne vypínal a zapínal, výsledkom by mohlo byť, že spotrebuješ celú náplň bez jedinej vytlačenej strany. Nezabúdaj na tento faktor pri bežnej prevádzke, a ak plánuješ tlačiť o hodinku-dve znova, tlačiareň zbytočne nevypínaj.

Dnes jedine laser, aj na doma, atrament som dávnejšie zatratil. Nuž ale človeku je ľúto ich vyraziť ak ešte na 100% fungujú.

I tobě děkuju za odpověď. Tiskačka bude standardně ve stand-by, tedy autočištění asi fungovat bude. Spotřeba inkoustu mě netrápí, cena za barvu je srandovní. Plánuju ji jako defaultní zařízení, laser pak jen na faktury či nenáročné náhledy. S lejzrem bych vydržel, ale znáš to: člověk míní, manželka mění ]:).