Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde připojit tiskárna k lunux lubuntu

Ahoj, poradíte mi prosím? Známý má notebook Dell 09017, v něm má Linux lubuntu 14.04 3 LTS. K vánocům dostal tiskárnu Canon TS5050, stáhnul ovladače, tiskárna se připojí, ale stejně nejde nic vytisknout. Prý to nehlásí žadnou chybu ani hlášku. Poradíte prosím kde by mohla být chyba? Nebo mi pošlete odkaz jaké přesně ovladače? Děkuji M

Kdyby to nešlo jinak ... mám starou laserovku, pro kterou ani nejsou žádné novější drivery, pouze pro XP. Problém jsem v Linuxu řešil tak, že jsem si do Virtualboxu nandal XP a tisknu jako drak přes virtuály. Pokud se ti nikdo neozve s řešením, zkus bud moji variantu, nebo lépe přes ubuntu forum - tam jistě dostaneš radu nejrychleji. 8-)