Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta kapacity HDD ve Win7 z 3000 GB na 746 GB

Mám HDD. WD 3.0 TB NAS RED asi 3 roky starý, jako doplňkový v PC s Win 7.

Nekorektně byl vypnut počítač a Windows opravovaly soubory.
Řekl jsem si, že provedu po pár letech reset a v Disk manageru ve Win7 jsem zrušil partition přes Delete volume.
Jakmile jsem provedl vymazání dat, změnila se kapacita disku z 3 TB na pouhých 746,52 GB.

Nevím jak to, nelze alokovat znovu více než 746,52 GB, protože prostě Disk manager ani jiné utility
více nedetekují.

Když jsem spustil DataLifeguard Tool utilitku od Western Digital, Smart status i testy jsou OK a utilitka avizuje defaultní kapacitu 3001GB.

Jakým způsobem vrátím harddisku kapacitu 3000 GB?

Podpora z WD se mi vůbec neozývá.

Děkuji za radu

1) win7 podporuje gpt disky na nebootovacích = datových discích.
snad nemáš moc starý hw/bios, který by si s 3tb nerozumněl.

2) místo správy disků z win nech zrušit všechny oddíly na 3tb disku v minitool partition magic, pak v něm vytvoř nový.

utilitka avizuje defaultní kapacitu 3001GB.

jen vyčítá hodnotu z epromky. neznamená to vždycky, že to umí použít.

Ten 3 TB WD RED NAS používám 3 roky. První dva roky jsem jej měl na Win XP přes utilitku zpřístupněno celých 3TB a poslední rok na Win7 novém počítači a do Delete Volume mi vykazoval skoro 3TB a měl jsem na něj i skoro 2 TB dat, takže moc starý HW a bios asi není.

Přikládám printscreen z Disk managera a WD utilitky.
Těch 3001 GB asi vyčítá z epromky.

Bylo to přepnuté na GPT, ale i nealokovaný prostor má jen asi 750 GB nově.

Mám tedy zkusit Partition magic?

Nějaký EaseUS Partition Master free ed. vykazuje také jen 746,52 GB s GPT.

Data LifeGuard jasne pise 3000GB, tak pripoj disk k funkcnimu PC s Windows 7 a vyssim, naformatuj s GPT a vrat do tveho naboreneho systemu. (Na 99% si myslim, ze problem neni v disku, ale v tvem OS, vyzkousis opravdu jen prendanim jinam.)