Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet PODA - problém s LAN porty (?)

Zdravím,

máte někdo osobní zkušenost? Osobně řeším jeden problém ohledně jejich routeru. Mám jeden vlastní router a ten jejich (ten je první, na něj je napojen ten můj). Z LAN1 na jejich routeru se jde do mého routeru a odtud se pak připojují počítače a několik dalších zařízení. Z jejich routeru, LAN2, se jde do StB k televizi. Ukázalo se ale, že při zapojení do LAN2 nejde internet (například ani v televizi, jde jen kabelovka). Když si můj router zapojím do LAN2, nic se na internet nepřipojí. Televize zapojená do LAN1 běží a běží i internet v TV. Nemáte s tímto nějakou zkušenost? Jde mi o to, jestli to je schválně nastavené (nemám přístup do routeru od PODA, takže nastavení si nemůžu moc prověřit). Problém je hlavně v tom, že žiju v domnění, že dříve to vše šlo bez problému. Ruku do ohně bych za to nedal, ale myslím, že dříve jsem měl vše zapojené stejně (nijak jsem to nepřepojoval) a vše šlo v pohodě....

Díky, já si to myslel. Jen mi přijde divný, že to dřív fungovalo. Mám to zhruba rok a řekněme, že problém nastal asi před 3 měsíci. Navíc se nemůžu dostat do nastavení routeru, protože udaje co jsou na něm uvedeny to nebere (já sám jsem heslo neměnil, takže to tak je asi schválně)

Z jejich routeru, LAN2, se jde do StB k televizi. Ukázalo se ale, že při zapojení do LAN2 nejde internet

buď na tom portu funguje iptv, nebo internet pro pc, ale ne oboje.

moje kabelovka mi dodala iptv bránu (nakonfigurovaný jejich mikrotik rb750): lan1 - lan2 - tv1 - tv2 - wan.
je na nich jak to oblibují nastavit. jestli je tam více portů, buď to vyzkoušíš s notebukem, nebo jim zítra brnkneš kde co je.

Do teď to šlo, ale chtěl bych rozchodit SteamLink v obýváku a tak tam tedy potřebuji zavést internet.mám možnost to udělat různě, udělat z mého routeru switch/nahradit ho switchem nebo počítač dlouhým kabelem přímo napojit na router od Pody a do něj i zapojit obývák. Proto bych právě potřeboval, abych tam měl lan2 s internetem (případně jiný lan port z těch všech, ale všechny ostatní kromě LAN 2 se tváří stejně). Přijde mi to ale trochu podezřelé, že internet dřív šel i na televizi a prostě zničeho nic přestal fungovat

Já mám pro IPTV jejich router Netis se 4 LAN porty.Zapojili to do jejich stb Arris sami a já to neměnil.Nevím,zda mi do toho stb jde 1 kabelem i internet,teď jsem koupil chytrou TV a připojil ji přes wifi.Ten stb LAN výstup do TV nemá a od routeru se mi další kabel tahat zatím nechce.

To máme stejně cca. Abych uvedl na pravou míru, když jsem chtěl na TV internet, odpojil jsem ten jejich StB a kabel jsem místo do Stb zapojil přímo do Tv a tak jsem měl internet. Dokonce jsme to tak měli delší dobu, v TV byl kabel, který původně byl v Stb (a tím jsem v tam dostal internet) a TV jsme měli jednoduše na anténu (ta má dnes ale problémy a proto se přešlo opět na kabelovku).