Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování Windows 10 do továrního nastavení

Dobrý den, Potřeboval bych poradit s odinstalací windowsu, v nastavení když dám do továrního nastavení tak se to načítá a při restarování to hlásí chybu že to není možné a furt dokola, je nějaká jiná možnost ? Stáhl jsem z windows com i mediacreationtool a to taky nepomohlo. Instalační CD widows nemám a snad ani klíče od toho nenajdu, je to 4 roky starý notebook. Děkuji za pomoc. :)

Chci komplet přemazat všechny soubory co jsou v noťasu, seká se že na něm nejde ani rozjet hledání min jak všude vyskakují reklamy apod. a odstraňovat se mi to po jednom už nechce, nemá asi ani smysl.

Nezbývá ti nic jiného,než provést novou čistou instalaci stejné edice Windows 10,byla-li už tehdy na tom NB nainstalovaná. Systém máš poškozený,takže už nikdy nečisti,nemaž systémové složky,nezrychluj,nevylepšuj.

Přes jejich oficiální web stáhnout instalační soubor na FLash disk nepůjde nebo tak? CD od windows nemám ani k notebooku myslím nebyl. Byl v něm čistě nainstalován windows 7 a pak jsme stáhli aktualizaci na windows 10.

Pokud máš Recovery oddíl či Recovery DVD, tak to použij (podle návodu k NB). Pokud nemáš: na nezamořeném PC použij ten MCT a vytvoř instalační USB fleš nebo DVD. Nainstaluj s výmazem disku. Klíč/licence je nejspíš v UEFI.

Stiahni ISO W10 zo stránky MS, vyrob z ISO na USB fleške alebo na DVD kotúči bútovacie médium ktoré po reštarte varzíš do mašiny a budeš v očakávaní rýchle mačkať nejakú hore kláves F F8, podľa výrobcu.

V každom prípade z ISO použi najprv nástroj Diskpart.exe - príkaz Clean, aby si načisto zmazal binec v zavádzači.

Těžko půjde obnovit, když tam byla původně Windows 7. Jenom nová instalace to jistí. Takže stáhnout instalačku z Microsoftu a kompletně nainstalovat. Musíte dodržet verzi (Home, Profi...) Na Netu je spousta návodů jak.

Děkuji všem za pomoc, přeinstaloval jsem to celý přes MediaCreationTool, nahrál jsem windows z druhého notebooku a spustil v zavirovaném, zatím vše běží v pohodě a myslím si že mám vystaráno po 4 hodinové instalaci. Díky a ahoj ;)