Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Notebook sa nepripoji na WIFI, ostatne zariadenia ano

Nemozem NB prihlasit na WIFI.
Ked dam vyhladat bezdrotove siete, tak modem najde.
Zadam heslo a pri pripajani vypise chybu, ze je pripojeny k modemu, ale nie k internetu.
Ked ho pripojim cez kabel, internet ide.
Ine zariadenia sa na WIFI pripojit daju.
Je to domaca siet.
Ked ho pripojim na WIFI od ineho poskytovatela, ide.

Modem som restartoval, resetoval do povodnych nastaveni - nepomohlo.

nastavenie 2,4 GHz
rezim: zmiesany b/g/n
kanal: auto
pasmo : 20MHz
disallow rate: aktivovovany
vykon: 100%

5GHz - nebudem skusat kvoli sietovke.

Vedeli by ste s tym poradit?
Dakujem

Ja by som resetol/refreshol winsock, prípadne skontroloval či nemám vypnuté wifi softwarovo

netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

alebo či nemáš spustený nejaký hostednetwork AP

NETSH WLAN SHOW DRIVERS

Tiež so skontroluj, aké DNS máš nastavené na tom problematickom zariadení. Mne sa osvedčilo 8.8.8.8 (Google), alebo 1.1.1.1 (Cloudflare, Švédi, ešte rýchlejší). Druhú DNS si daj 0.0.0.0, alebo ako gateway routera (najmä ak chceš komunikovať s ostatnými zariadeniami v Tvojej podsieti, napríklad prenášať cez FTP). Navyše, ak nastavíš DNS na svoj router, ten potom použije pre pripojenie do vyšších sietí a internetu svoje nastavenia, čiže DNS pre UPC budeš mať nastavený tam, takže o túto "vymoženosť" neprídeš.

Hovorím správne?