Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nechápu filosofii GMailu!

Založil jsem si soukromý email na Gmail, který občas používám pro oficiální věci (škola, úřady a pod.), ale stále zápolím s jeho ovládáním a nechápu, jak vlastně funguje. Nemluvě o tom, že jsem dlouho hledal potvrzení přijetí nebo prioritu emailu než jsem zjistil, že to GMail neumí, tak nechápu ani princip odpovídání a přeposílání emailů.

Chci třeba na email odpovědět nebo jej přeposlat, pak to z určitého důvodu zruším nebo to chci zopakovat na jinou adresu, ale v původním emailu mám i své odpovědi a/nebo přeposlání a email vidím jak v doručených, tak v odeslaných. Já ale chci doručené emaily v doručených, odeslané v odeslaných a když dám odpovědět nebo přeposlat na původní email, tak to chci jako novou a jedinou odpověď nebo přeposlání, ale ne jako kaši všech přijatých a odeslaných emailu v dané záležitosti.

Co dělám blbě? Nikde jinde na webmailech nebo poštovních programech jsem se něčím podobným nesetkal a problémy nikdy neměl.

v nastavení se dá zrušit, aby to gmail seskupoval do konverzací.
ikona nastavení - nastavení - obecné: seskupování zpráv do konverzace
to se hodí právě pro případy, kdy člověk nemailuje typicky tam a zpátky, ale vybírá z té historie něco a přeposílá to někomu jinému - gmail tam ochotně přilepí část konveraze s jinými lidmi, která odejít neměla.

potvrzení přijetí: nikdy nepoužívám a považoval bych to za obtěžující. gmail je zjevně pro mě.
důležitost neřeším. umí to jakési hvězdičky či co, nepoužívám.