Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace Windows 10 - Nepovedlo se najít žádné jednotky

Zdravím, rovnou k věci chci přeinstalovat windows 10. PŮvodně byl na mém pc taky windows 10 ale od jisté doby začal mít pc problém se startem windows, takže někdy se načetl a někdy ne.. teď už se nespustí vůbec a napíše Disc boot failure. Proto jsem se rozhodl, že windows zkusím přeinstalovat ale opět jsem narazil na problém.. na začátku instalace hned hláška : Nepovedlo se najít žádné jednotky. Ovladač úložiště načtěte kliknutím na Načíst ovladač.. a absolutně teď netuším co provést.. Někdo má nějakou radu prosím a děkuji!

V Bios vypni Secureboot, prepni sa z Uefi na Legacy alebo naopak. Reštart znovu do Bios.

Prípadne Bios vyskratuj Jumperom do výrobného nastavenia. Alebo vyber pecku baterku vedľa CMOS a vyskratuj pod peckou metalom kontakty. Samozrejme odpoj najprv napájane, tiež vyber zo sedla veľkú baterku.

Bios je možné restetnúť aj SW do výrobného, máš to tam uvedené.

Urcite je treba disk otestovat jinde, muze i pres USB.

Hlavne jestli na nem jsou nejaka cenna data, tak zazalohovat, pokud to jeste pujde.

Utility k otestovani disku dodavaji vsichni vyrobci. Stahne nainstaluje, otestuje, neni to nic tezkeho, navody jsou nakonec na internetu.

Ale nehazel bych flintu s diskem do zita, tyhle chyby, ktere na prvni pohled vypadaji na vadny disk, muze zpusobovat i vadny zdroj. Posila do disku spatne napeti a takhle se to projevuje. Kazdpadne otestovanim disku jinde zjisti, jestli je to opravdu tim diskem nebo hledat zavadu jinde.