Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postupné kopírování souboru na web přes FTP

Zdravím.

předesílám, že se ve webech vůbec nevyznám. Vím snad jen pár úplně základních věcí.
Můj problém: pomalý upload.
Když na web kopíruji pomocí FTP Total commander nějaký soubor třeba 4GB, trvá to třeba 4 hodiny ( VDSL 20/2 ).
Na webu je Wordpress. Mám přístup jak do WP, tak FTP.

Napadlo mě, ale nevím jestli to není blbost, kdysi se velké soubory dělily, aby se vešly na diskety a v cíli přenosu se zase spojily. Rozdělit soubor stále umím, ale spojit ho na straně WP neumím. Je to vůbec možné?

Díky za nápady.

Přenos mnoha malých souborů přes FTP je mnohem pomalejší, nežli velkých, protože je spojený s mnohem rozsáhlejší obslužnou komunikací. (Spojení se víceméně navazuje pro každý soubor znovu.)

Ano. Vím.
Rozdělení velkého souboru v mém případě třeba na poloviny nebo na třetiny, by znamenalo možnost přenášet je postupně. Třeba 1 za den.
Současný stav je, že přes FTP pustím kopírování, třesu se, aby se nepřerušilo a na půl dne výrazně zpomalím internet pro celou firmu.

To by bylo ideální. Ale nesmíme nechat zapnuté PC při odchodu. S vyjímkou serveru samozřejmě. ( pro účetnictví. web máme mimo firmu ).
Používám Total Commander. Jsem na něj zvyklý.
Ještě mám nainstalovanou FileZilla, ale s tou dělám jen zcela vyjímečně.

Tento problém mám aj ja - pomalý upload a riešim to tak, že použijem rar alebo 7z s nastaveným delením napr. po 500 MB a odosielam postupne. Ak sa zle odošle 1 part, tak to nie je taká škoda.
Dotyčný, ktorý si to stiahne, už nechá iba rozbaliť.