Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno přestalo fungovat sdílení na Windows7

Huh, nevšiml jste si někdo, že přestalo fungovat sdílení mezi počítači s Win7?
Mohl byste to někdo prosím ověřit u vás?

Na dvou různých sítích, že by nějaká povedená aktualizace..
Hláška windows různá podle toho kudy tam chci jít,
- když se snažím připojit novou jednotku, tak: "Síťovou jednotku nelze připojit, protože došlo k následující chybě: Neplatný popisovač.",
- když dvoukliknu na počítač v Síť, tak: " Systém Windows nemůže získat přístup k \\jméno počítače.
Zkontrolujte název umístění. Je-li správně, může se jednat o problém v síti. Chcete-li se pokusit zjistit a vyřešit problémy, klikněte na tlačítko Diagnostika."

?Virus?

Co s tím, docela bych to potřeboval funkční.

Děkuji předem za pomoc.

P.S. - upřesnění1: z jednoho počítače, kde je tahle jednotka namapovaná na písmeno disku, se na sdílenou složku kupodivu dostanu. Z počítačů kde to namapované nebylo/není se na sdílenou složku nelze dostat (ani samozřejmě teď namapovat)
- upřesnění2: ani z W10 se na tyhle sdílené složky na počítačích Win7 nelze dostat.
- upřesnění3: na sdílenou složku se dostanu právě jen když na počítači se sdílenou složkou mám účet "standardní uživatel" kterým se pak identifikuju z jiného počítače při pokusu o připojení (to je právě případ upřesnění1 - proto funguje).
A připojit se nelze právě když se identifikuju ("zadejte síťové heslo pro připojení k:" ) s oprávněními admina na počítači se sdílenou složkou - zajímavé! Aspoň tak.

když už je to znovu nahoře:
instaluju jen "security-only update". ale koukám že trpí stejnou chybou.
nejdřív nadělají ze všech uživatelů admoše schované za uac. inovačně je mrchosoftem admošské sdílení považováno za kritickou chybu.

naštěstí jsem s dávkovými updaty (automatické mám zakázané) skončil prosincem 2017. oprava meloun a spectre byl typický výsměch.
instalovat dokola opravy oprav nemá žádný smysl a když to přináší jen problémy, do hellu s nimi.

Bohužel, jsem si všimnul včera, a jsem z toho dost na prášky.
Nefunguje sdílení a nevím proč.

Tip: 10.1.2019 proběhla aktualizace KB890830 Nástroj na odstranění škodlivého softwaru.

Taky bych to potřeboval a snažím se něco vymyslet.
Budu vděčný za jakýkoliv nápad.

Free Wodack

Tak nakonec se mi to povedlo.

1. Změnil jsem typ na: Síť v zaměstnání.
2. Pokročilé nastavení sdílení: Připojení domácí skupiny >> K připojení k ostatním počítačům používat účty a hesla

Pak jsem ještě provedl aktualizace pomocí Windows Update:
- 2019-01 ... Preview kumulativní aktualizace k zvýšení kvality pro .NET Framework
- 2019-01 ... Preview měsíční kumulativní aktualizace pro zvýšení kvality pro Windows 7

Možná to nemá vliv, ale raději to zmiňuji.

Přistupuji na sdílené složky na Windows 7 z Macka, a teď už to zase funguje.
Ufff!

Hodně Štěstí.

FWo