Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel VBA

Dobrý den, chtěl bych poprosit v excelu mám list a potřeboval bych abych po kliknutí na tlačítko
se sešit aktualizoval.
Můžete mi prosím poradit na vzorec. Děkuji

Pokiaľ myslíš na prepojenia na iný zošit, tak potom:

Sub Makro1()
ActiveWorkbook.UpdateLink Name:="zdroj.xlsx", Type:=xlExcelLinks
End Sub

kde "zdroj.xlsx" je názov zdrojového súboru, z ktorého majú byť údaje aktualizované.
Pokiaľ sa zdrojový a cieľový súbor nenachádzajú v rovnakej zložke, tak nestačí definovať len názov zdrojového súboru ale kompletne i jeho cestu napr "C:\Users\Honza\zdroj.xlsx"

Ak máš na mysli len prepočet údajov na liste (pokiaľ máš vypnutý automatický prepočet), na to Ti stačí tlačítko F9

P.S. Rozšírené možnosti, napr. pokiaľ máš prepojenia na viac zdrojov a pod, máš popísané tu:

https://support.office.com/sk-sk/article/ovl%c3%a1danie-aktualiz%c3%a1cie-extern%c3%bdch-odkazov-prepojen%c3%ad-21e995b5-bab1-4328-8ab3-dd357fe0e653?NS=EXCEL&Version=16&SysLcid=1051&UiLcid=1051&AppVer=ZXL160&HelpId=xlmain11.chm196754&ui=sk-SK&rs=sk-SK&ad=SK