Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows na SSD

Dobrý den,
jak nainstlauji windows na ssd disk? Reinstaloval jsem a mám ho znovu na hdd. A když sd dostanu do boot menu a chci instalovat na ssd píše to toto systém windows nelze nainstalovat na tento disk. vybraný disk má styl oddílů gpt.
Instalují přes windows CD.
Dekuji

Proč tak složitě? Stačilo při instalaci všechny oddíly odstranit (ve videu to tam vidět je) a pak mu jen ukázat, že chceš nainstalovat na prázdný disk. Instalátor si vytvoří všechny potřebné oddíly, naformátuje je a nainstaluje systém.

In to v podstatě v tom videu udělá, jen místo jednoho kliknutí v grafickém rozhraní instalátoru tráví spoustu času překlepy v příkazovém řádku. Výsledek je stejný

Zmaž prvý sektor na SSD nástrojom Diskpart.exe - Clean (V čiernom okne cmd.exe po nabútovaní z DVD/USB)
(Návod si nájdi)

Zrejme ide kolíziu s GPT Uefi vs. MBR
https://support.microsoft.com/en-us/help/3103656/an-operating-system-wasn-t-found-error-when-booting-windows

V Bios vypni;
SecureBoot
Uefi na Legacy

Môžeš sa pokúsiť o opravu zavádzača:
bootrec /rebuildbcd

s fixnutím MBR
bootrec.exe /fixmbr
https://www.lifewire.com/how-to-rebuild-the-bcd-in-windows-2624508

ale zrejme neuspeješ.
--------------------------------------------------------------
Ideálne je začať s čistým štítom: diskpart - clean

https://www.windowscentral.com/how-clean-and-format-storage-drive-using-diskpart-windows-10

V tom prípade máš nejakú divnú, pošahanú ISO inštalačku Windows (bez kontroly SHA1), poškrabaný strieborný kotúč DVD do takej miery, že ho nevie mechanika prelúskať.

Skus ešte resetnúť Bios do výroby, skrat Jumperom vedľa CMOS, alebo vyber pecku cmos baterku a metalom (šroubovákom) vyskratuj kontakty pod peckou (Odpoj napájanie, vyber zo sánok veľkú baterku). Tiež Resetni SW Bios do základného nastavenia od výrobcu, Bios ulož (save), kláves F10, reštart.

Zmeň externé médium z DVD kotúča, možno je vadná mechanika.
Prejdi na boot flešku, externý USB, aj z MP3 prehrávača či telefónu nad 8GiB fleš úložiskom sa dá vyrobiť bútovacia inštalačka Windows.

Nikdy som neinštaloval desinu bez priameho prepojenia káblom s modemom po celú dobu inštalácie.

Inteligentný OS W10 si vyslovene blahom rochní po ošahaní HW inštalátorom, aby hľadal vlastné generiká ovládačov na nete a na spriatelených serveroch, samozrejme okrem prioritného hľadania balíkov záplat a inovácií novších Edícií Windows. (Dá sa inštalovať bez akéhokoľvek pripojenia na net len sa stáva, že nebudú okrem periférnych zariadení niektoré HW systémové ovladače funkčné, bude ich nutné inštalovať dodatočne, manuálne).

Máš dostatok voľného miesta na primárnom oddiele pevného disku ak si ho vopred logicky delil?

Je možné, že inštalátor "začuchal" zmenu, nový HW v podobe SSD, okamžite odosielal do ústredia ID SSD, teda nového HW ku kontrole kompatibility. Tým, že si mu zaťal žílu u pytlíka, prerušilo sa spojenie, inštalátor pokračoval ďalej obídením tejto ID verifikácie.

Skontroluj logy, záznamy z inštalátora na nejaký záznam; error code 0x800XXXXXXX; stop code 0xc0000

C:\Windows\Panther\*.*
C:\Windows\Inf\Setupapi.log (môže to byť iný disk okrem C: počas inštalácie)