Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalé připojení přes router

Mám takový dotaz?Potřeboval jsem rozvést internet přes UPC.Koupil jsem router d-link dir 635.Router jsem připojil internet jede jak na notebooku tak na pc ale problém je že nejede požadované 2 mbit ale jen 960kbit a načítání je pomalejší a když odpojím router a zapojím modem tak je rychlost 2 mbit a vše jede jak má.Na internetu jsem četl spousty stejných problémů ale žádné vyřešení jo a samozřejmě že wifi část se taky zpomalí.Děkuji předem za rady

to je ovšem jen tvá domněnka ;-) Jednak je to ještě těžký draft, a tedy nikde není dáno, že to tak opravdu bude, a pak je to kvalitativně někde úplně jinde (v tom špatném slova smyslu) - kecy o tom, je to "super" platí tak pro kazašskou step, kde není na 50km živáčka ducháčka, ne tak pro zarušené aglomerace.

Jinak D-link wifi doopravdy moc neumí, měli pár jednoduchých klientů, které tak nějak fungovaly, ale nesměl jsi mít zapnuté WEP nebo WPA. Obzvláště wifi routery jsou tristní záležitost. To i ten Ovislink dělá lepší věci..

tazko povedat, najlepsie zadara :-)
16 port, stacili by snad aj 100vkove porty, nemenezovatelny . . . a pod., proste len aby som mal istotu, ze pobezi, ze ked sa pripoja 3 ze sa nesekne, ze nepadne prevadzka na portoch teda ze sa podstatne nespomali . . . a tak . . . cena rozumna, snad 2000

No, ale my se hadame o wifi AP :-) to me trosku matlo. Ty tu ted hovoris o switchich. V kazde kategorii jsou jini spatni, prumerni a spickovi vyrobci. Rozhodne nekupuj nic, k cemu je "sitovy adapter", ale kup neco, co ma vlastni zdroj uvnitr a pripojuje se to klasickym pocitacovym napajecim konektorem. Zpravidla to byva uz i montovatelne do racku. Sice takove switche nepouzivam ani doma ( oba mam managovatelne ) ale asi bych volil mezi znackami SMC, Repotec, 3com. Necht me Touchwood pripadne opravi jestli se mylim. ;-)

Už jsem to vyřešil.Router po automatické konfiguraci nastaví v automatickém modu rychlosti upload na 128kb a z toho vypočte download 960kb.Ve webovém rozhrání se musí najet advanced pak qos engine a pod ním je ruční nastavení rychlosti.Pak tam nastavit větší upload než 128kb a vše funguje normálně..