Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Do tabulky v MySQL nelze přidat řádky

Dobrý den,
vytvořil jsem tabulku do své databáze v MYSQL, ale zjistil jsem, že mi do ní nelze přidat žádné řádky. Možná jsem udělal nějakou chybu při psaní příkazu.
Příkaz je zde: Create table rozvrh_tříd (číslo_ucitele INT(5), zařazení_učitele VARCHAR(5), pracoviště VARCHAR(3));

V příloze zasílám obrázky dvou tabulek. U jedné se funkce pro vložení řádků nachází, u druhé ne.
Všem moc děkuji za jakoukoli radu nebo nápad.

Řešení:

Povedal by som, že tam asi nemáš primary key, ktorý bude mať vplyv práve na prítomnosť toho menu, podľa ktorého sa ty riadiš.

Skôr bude problém v tom, akým spôsobom tabuľku otváraš v tom programe, ktorý používaš. Netuším, čo je to za program, takže viac ti poradiť neviem.

Riadky sa do tabuľky obyčajne vkladajú SQL skriptom. Ak je tam naozaj nejaký reálny problém s tabuľkou, tak sa o ňom hneď dozvieš pri pokuse o vloženie cez normálny SQL príkaz.

Ináč je dobrým zvykom nepoužívať diakritiku v názvoch tabuliek a stĺpcov (a indexov, atď). Takže vysoko odporúčam premenovať.