Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gtx 1080 ...a aky CPU ?

poradite aky CPU mam kupit aby som vyuzival jej potencial?.200-300e som ochotny do toho dat...alebo na bazare za lacnejsi peniaz len neviem ktory je ten spravny...nerieste aku mam dosku tu potom uz prisposobim procesoru....

Tak ono to je částečně dáno počtem jader/threadů. Taky si myslím, že ten Ryzenový stroj nebyl úplně správně nastaven, protože nejen CPU, ale i GPU byly níže, než ve vedlejší půlce. Ale to je samozřejmě jen domněnka.

To zásadní je, že 6 jader bude velmi brzo pouhý mainstream, zatím co donedávna to byl herní hiend.

R5 2600(X)
R7 2700(X)
i5-8600(K)
i7-8700(K)
i5-9600K
i7-9700K

Vsechno to vyhovi, ja mam i7-6700 a dava to take dobre. Sem tam je nektera hra narocna na procesor jako treba KCD, tak pak je lepsi vykonejsi procak, ale to uplne nesouvisi s vytizenim GPU.
U Intelu bych vic doporucoval Kackove procesory, u AMD je to dle penezenky.