Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde naformátovat systémový disk

Zdravím,
rozhodl jsem se po dlouhé době vyčistit PC, naformátováním systémového disku a nové instalace win 7. Vložím instalační CD a když se proklikám na který disk chci win nainstalovat tak mi systémový disk nejde naformátovat (respektive odstranit,znovu vytvořit a naformátovat). Není tam vůbec ta možnost. Akorát poznámka,že pokud chci další možnosti tak mám pc restartovat s instalačního cd,nebo tak nějak.

Zkusil jsem tedy druhý způsob, v biosu nastavil boot z CD a restartoval, naběhl mi normálně systém a žádná instalace. Další restart a pomocí F11 jsem vyvolal boot nabídku a zvolil CD. Beze změny,normálně se pustil systém. Zkoušel jsem to i přes flash disk a stejný výsledek.
Už jsem to dělal mnohokrát a nikdy tento problém neměl.
Prosím o radu.

Tak zkus v tom BIOSu nastavit všude mechaniku,aby na žádném pořadí nebyl ten systémový HDD.Jestli se to spustí. Po instalaci a restartu to zase přepneš zpět.
A mimochodem:Win 7 jsou na DVD,nikoliv na CD,jak všude píšeš.
když to nepůjde,vyndej ten disk,připoj k jinému PC a odstraň všechny oddíly.

v biosu mi jde dát UEFI nebo UEFI + Legacy. Mám druhou možnost.

Shrnu to ještě jednou, chci udělat čistou instalaci win 7, v biosu nastavím boot priority na první místo DVD rom, restart a nic se nestane. Najede normálně win.
Zkusil jsem to přes USB a stejný výsledek.

První rada quick boot, případně secure boot. To znamená že mám zakázat oboje? Ani sem to nenašel v biosu :D
Mám MSI Sli krait edition Z97S

Secure Boot tam musíš mít - leda by se to vypnulo nějak "samo". Někdy je nutné mít zadané heslo pro Admin vstup do UEFI, aby bylo dostupné Pokročilé nastavení. Ten QuickBoot se může jmenovat i jinak, třeba FastBoot apod. Přečti si to v manuálu pro MB. Je na CD, kterés k tomu dostal i na webu. Ten Bootmgr je součást UEFI Boot, které W7 neumí.