Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Photoshop - problém zadrhávání v krocích

Zdravím, za každou radu a pomoc děkuju ...
Zadrhávání nastalo náhle a nedovedu přijít na to, kde je závada, či problém.
Po cca 15 minutách práce, resp. jakmile dočasný soubor "Photoshop Temp[############]"
naroste do velikosti kolem 800 MB, tak pak nastává zpomalení = zadrhávání kažkého dalšího kroku.
Předtím jsem měl projekt [*.psd] kolem 600 MB a v kuse jsem dělal až 10 hodin ve 300 vrstvách,
bez jakýkoliv problémů - vše chodilo plynulé, okamžitá reakce ... žádný problém.
Obzvláště se to projevuje nástrojem např.: Mnohoúhelníkové laso
Divné je, že tento problém mám pouze na PhotoShopu ... [Náhle !]

Řešení:

Tak jsem ti na to pres Google koukal a nejsi jedinny, ale vsechno na co jsem narazil se tykalo notasu, presto, ze se jednalo o nabuseny hardware, notasy evidentne Photoshopu nesedi. Tady na foru uz jsme presvedcovali nejednoho uzivatele, aby si na praci s grafikou poridil PC, ale obvykle si nedaji rict. Nemas teda nahodou taky notas?

Jinak tady jsou dva odkazy primo od Adobe na nastaveni Photoshopu skrz vykon pocitace:

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/photoshop-slow-lags.html

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/optimize-photoshop-cc-performance.html

Zkus taky memtest, jestli nemas jeblou pamet, nesmi se tam v prubehu testu objevit ani jedna chyba:

https://www.memtest.org

Ze by to nedaval pocitac si nepripoustis? Ono je z toho tezko neco vyvodit, maximalne si zkus vyhledat pres Google, jestli uz nekdo podobny problem neresil. (A spis bych ti navrhl se na takovouhle vec poptat na specializovanych forech ke grafice, nakonec i Adobe ma nejakou podporu i vlastni forum.)

Tak jsem ti na to pres Google koukal a nejsi jedinny, ale vsechno na co jsem narazil se tykalo notasu, presto, ze se jednalo o nabuseny hardware, notasy evidentne Photoshopu nesedi. Tady na foru uz jsme presvedcovali nejednoho uzivatele, aby si na praci s grafikou poridil PC, ale obvykle si nedaji rict. Nemas teda nahodou taky notas?

Jinak tady jsou dva odkazy primo od Adobe na nastaveni Photoshopu skrz vykon pocitace:

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/photoshop-slow-lags.html

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/optimize-photoshop-cc-performance.html

Zkus taky memtest, jestli nemas jeblou pamet, nesmi se tam v prubehu testu objevit ani jedna chyba:

https://www.memtest.org

Zdravím všechny.

Sluší se, abych Vám poděkoval, Vaše prvotní úvaha byla správná ...
Též děkuji za pomoc i všem ostatním, d í k ...
Logické uvažování a jistá dedukce = to beru ...
* snad to napomůže i ostatním "uživatelům", čtenářům ...

P r a v d a ____ v y d ě s í !!!

Hlavním problémem oné ho "zadrhávání" byla skutečnost, že jsem nepřeinstaloval PhotoShop !

Ale že bych na nový HW nenainstaloval OS s ovladači, tak to, prosím, je pěkná hovadina ...

Z důvodů, že jsem musel dokončit napřed prioritně "PRÁCI", tak jsem to "pytlíkoval" jak se dalo.
Nedodržel jsem jen vědomě zásadní postup, proto se vůbec sám divím, že mi to jak takž "chodilo".

Nyní, když mi to okolnosti dovolí, tak můžu konečně udělat, co jsem dříve opravdu nemohl, tj. od
základu provést konfiguraci a úplnou přeinstalaci všeho ...
* Na štěstí mám vše legálně, i když nejsem tak úplně "čistý" a "svatý", kdo by dneska byl, že ?

Zdroj ~600W mám dimenzovaný s ohledem na to, co hodlám ještě do sestavy přidat ...
Podrobnosti ale již neuvedu, protože se toto netýká prvotního mého dotazu v titulku ...
Jedná se pouze o sestavu kancelářského "stroje", nic víc ... [životnost ~2-3 roky]

Jsem provokatér ... j s e m ... jsem rejpal, jsem ...
Ale jinak bych se pravdu nikdy n e d o z v ě d ě l ...
Před nikým se nepovyšuju a před nikým se neponižuju ...
Každý něco ví ... více hlav, více rozumu ...

Takže mnoho zdaru všem a též ještě jednou děkuju ...

Dle mě je to jednoznačná ukázka zaplnění RAM, případně pokud Photosthop používá vlastní management v TMP souborech, tak jsou "interně fragmentované" hodilo by se znát HW specifikace stroje a především HDD a množstvi RAM

jj, souhlas. 8GB bude malo, urcite udelat test pameti, ale jestli ok, tak zvazit dokoupeni RAM.

Taky by swap soubor photoshopu mel mit na tom SSD, aby to jelo rychleji.

Ono teda celkove to PC z popisu nevypada zrovna jako typicka graficka stanice, ale jako kancelarsky stroj. Zalezi taky co presne v tom Photoshopu dela, ale RAM bude asi nejvetsi slabina.

Moc děkuji všem …

Zatím mám připravený test na paměť … a už začínám mít obavy, že to bude RAMkou …
Předtím mě to makalo opravdu perfektně (parametry sestavy téměř stejné)
* pozn.: Nakoupil jsem u CZC ~10.000,-Kč a musel jsem si hned vyměnit pískající ventilátor.
SSD jsem zatím nedal jako systémový, chtěl jsem mít napřed jistotu a nechtěl jsem zatím přeinstalovávat programy ...
ozvu se, jak to celé dopadne ... děkuji všem ...

Zdravím …
Rád bych přidal ~10 fotografií, jak jsem pokročil a co je nového, i pro mne dosti překvapivé ….
* (bohužeĺ neumím dát sem fotografie, jako přílohu - ani jsem nenašel Návod a pravidla co smím a co ne ! )
... asi takto nějak vznikají "problémy" … [***]

TEST na RAM jsem spustil a pak jsem provedl další zajímavé testy … (viz. JPG, které neumím sem dát) …
… a pak jsem chtěl též odpovědět na E-mail, který jsem dostal soukromě (není zde) ale taktéž mám asi zakázáno toto
používat, protože se mi nic neodeslalo … [Takhle se chová i MS ...]
[vzkaz pro "medvěda" brtníka: Ano je to sestava pro kancelářský PC: Zákl.deska, Procesor, Zdroj, SSD, RAM 8GB ] ~10.000 Kč CZC

* možná by to pomohlo i více lidem, co jsem provedl - otestoval, ale to by musel s tím souhlasit i pan Administrátor (já si ale vážím každé práce, obzvláště smysluplné … )

Děkuji všem za pomoc ...

Zdravím Karle … já jsem Milan (známý rejpal, ale slušný …)

* Mám 36 hodin za sebou, jen ještě Měsíc vyfotím a jdu spát)
... vážím si opravdu některých lidí ... proto taky odpovídám též i tobě ...

Děkuji za radu a pomoc ... ale raději to ještě nebudu zkoušet, trochu jsem asi naštval pana Adm* ... asi byl v právu, já se nezlobím.

Ten PhotoShop ... tak to je pravda ...
... a ten můj problém, tak to je též pravda = mně to ale úplně srazilo ! - zkolaboval jsem ...

*** dělám na velké mapě ... (asi 150 dílů) a z toho jsem vytvořil jednu souvislou ... jiný způsob neznám, ale to mám už hotové.
výsledek JPG 11000 x 8000 pixelů /300 dpi .... a Projekt *.psd = 210 MB ...
(- jsem technicky založený ... ) ... dělám opravdu dost složitou věc ... "systém" mapa a pak PNG vrstvy ... mě to ale funguje ...

děkuju ....

Nové informace.
Zatím jen příloha- fotografie … 1-13

1) TEST paměti RAM
2) otevření starého Projektu *.psd

* až budu mít 100% jistotu, pak dám přílohu (JPG) kdy přesně dochází k zadrhávání !
** ještě bych popř. mohl znovu použít starý PC, kdy bylo vše v pořádku (a provést též TEST)

Možná mi opravdu něco ušlo ….
Musel jsem "pořídit nový PC", prakticky stejné parametry a při tom jsem ponechal HDD, resp. systém ...
Neměl jsem moc času … ale postupně - časem jsem zjistil, že mi to začalo zadrhávat = hlavní problém !
Díky …
… podívám se na to, i když jsem od instalace PS nic neměnil … Mám systém 64 bit a PS jsem instaloval z NETu …

Ne to nezpusobila.

Slaby procesor, malo pameti, odkladaci disk Photoshopu nastaven i na pomalem HDD, nepreinstalovany OS na novem PC, dost pravdepodobne chybi ovladace pro nove PC.

Tech moznosti je v tvem pripade fura a muze to zpusobovat vsechno to dohromady nebo jenom neco z toho. A radeji se vubec neptam, jestli mas originalni necracknuty Photoshop.

při tom jsem ponechal HDD, resp. systém ...
...časem jsem zjistil, že mi to začalo zadrhávat = hlavní problém !

pochopitelně.
staré zahnojené windows, ovladače na tehdejší odlišný hw, nový hardware bez ovladačů - ještě se chceš chlubit, že jsi v něčem 50 let profesionál?
nechtěj slyšet skutečné označení.

je zbytečné to řešit. už tím že podobné nectnosti tvého pc z nevědomosti zamlčuješ, znamená že nerozumíš instalaci windows.
na vyučování základů windows jsou tu weby jako "počítač pro každého" nebo "jak na počítač".

p.s.: mám systém nainstalovaný v r.2008 a jede doteď. přeinstalovávám při změně hardware (základní desky). ne proto, že nějaký software si připadá "starý".