Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak bootovací Flashdisk Linux Mint?

Omlouvám se za naprosto triviální otázku.
Nemám teď po ruce mašinu, na které bych mohl zkoušet.
Jeden invalida se nudí a chce si zkusit / už prý má stažený Linux Mint. Proč, to neumím vysvětlit. Ti s omezenou pohyblivostí, jsou tvrdohlaví.

Byl jsem na webu Linux Mint. Vím, že iso je velké cca 1,8 GB. Jak vytvořit bootovací FD?
Je tam odkaz na nějaký sw s názvem Etcher. Podle popisu mi připadá rozumný, ale nezkoušel jsem to.

Může mi někdo potvrdit, že to v poslední době instaloval a Etcher funguje?
Lze ISO 1,8 Gb dát na FD velikosti 2GB? Nemám představu kolik zabere ta bootovací oblast.

Děkuji.

Dobry Den.
- V zaklade staci otevrit (namotovat) to [ISO], naformatovat USB klic na "FAT32" a jen presunout vsechny soubory z "CD" → "USB".
- Jinak SW muzes pouzit treba Rufus.

RUFUS na stahnuti : https://rufus.ie/
* Doporucil bych ti stahnout a pouzit "portable/prenosnou" verzi, ktera nevyzaduje instalaci..

PS : Ano Etcher funguje. Etcher neni sptany, osobne ho sem tam pouziju ale spis na vytvoreni botovacich SD karet pro RasPi, instalacky s ".img" né ISO.