Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Java: Nekonečná slučka

Narazil som na tento kód:
https://stackoverflow.com/questions/33460365/what-the-fastest-way-to-draw-pixels-buffer-in-java

Po nejakom čase som si uvedomil, že je to vlastne nekonečná slučka.

No teraz o čo mi ide. Tá aplikácia je korektne ukončiteľná. Ak by som niečo také urobil v Pascale, tak by som program neukončil, pretože udalosti by sa nedostali k slovu. Ak aj niečo podobné v Pascale robím, musí to byť v samostatnom vlákne a musím testovať ukončenie vlákna. Predpokladám, že v Jave bežia udalosti v inom vlákne alebo je to inak?

ano, rozumné aplikace mají více procesů, aby byly responzivní při nějakých akcích (i neviditelných), ale celá problematika je širší, používá se asynchronnost , vlákna. Dokonce se dají i vlákna / lehký multitasking simulovat uvnitř jednoho vlákna v různych jazycích / napriklad koncept Fibers. Vlastně o node.js je vlákno, které furt čeká na něco.