Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows 95

Mám ISO s Windows 95, ale VMWare Workstation se zaseknul na

Operating System not found

Vytvořil jsem si z toho ISO pomocí ImDisk Virtual Disk Driver disketovou jednotku, ale vypadá to, že to nepomohlo. A ve Workstation se mi nezobrazuje možnost instalace z virtuální diskety.

Poradil by, prosím, někdo, jak W95 nainstalovat?

Zdravím ….
To je moje parketa …. "Zlaté staré časy" … a nedělám si žádnou srandu, napřed práce a potom zábava.
Poslal bych velmi dobré informace - v obraze - ale mám asi zákaz posílat, vkládat fotografie … nebo to neumím.
Radil bych použít OS Win 98 SE ... ale to záleží na procesoru ... (v podstatě mám kompletní instalačky včetně BOOT ...)

wir95 měl asi 40 disket, čili jsme koupili verzi na cd a šli na investice a velkofiremní it žebrat o vypalovačku za 3.000 (mitsumi 4x - takové rychlé dělo!)

tazatel možná vyčlenil pro w95 příliš velký disk se kterým instalátor neumí pracovat nebo se nainstalovaný os nespustí, v té době byly disky pod 1gb.
w95 byl pokus o 32 bit systém, který měl 3 verze (v cz 2). řešením toho nedodělku byl w98 -> kvůli podpoře mass storage raději až verzi w98se.

šli na investice a velkofiremní it žebrat o vypalovačku za 3.000 (mitsumi 4x - takové rychlé dělo!)

Tomu neverim, v te dobe stala nejlevnejsi vypalovacka, co jsem videl 8.000 Kc, ale ja se placl pres kapsu a sel do rychlejsiho NECu za 10.000 Kc.

Take mam doma originalku Windows 95 OSR2 na CD.

Je to poslední verze Workstation 14 (v15 už má nový ošklivý vzhled). Nastavení prostředků před instalací W95 jsem nechal vše jako výchozí.
Díky za odkazy, zvlášť za ten odkaz s vytvořenou VM, funguje skvěle.

W98 jsem jako malý taky měl. Taky mám v plánu zavzpomínat si na něj. :-)

Chtěl jsem zkusit W95 právě proto, že má instalačka kolem 60 MB, W98 už má 600 MB.

w95 běžely snad od 16gb ram, typicky se tehdy používaly 32gb ram. 256mb bylo funkční maximum, které by však tehdy nikdo nezaplatil - a nebylo to při tehdejších velikostech aplikací a jednoduchém internetu potřeba.
už w95 (a možná i w98) měly chybu, s 512mb ram nefungovaly, to řešily až na tehdejší dobu nenažrané "win me".