Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak složité je prokázat odposlech?

Huawei z jedné strany, Huawei z druhé strany... Plno států varuje, ale důkaz není?

Jak složité je prokázat, jestli skutečně v síti ten odposlech probíhá?
Proč jim tak dlouho trvalo zjistit, že Merkelová byla napíchlá?
Změna kategorie, původně: Ostatní (touchwood)

Čína má povinnost dát přístup státu k zařízením
Ostatní výrobci mají dohodu na přístup s NSA pro Five eyes (USA, Australie, Kanada, Zéland, Británie)

Protože máš přístup k zařízením, nejsou nutná žádná fyzická odposlechová zařízení (štěnice) nebo nainstalované aplikace. Můžeš použít přímo zadní vrátka k zařízením.

Co se týká sledování, dají se použít družice, které jsou schopné při přeletu "přečíst" IMEI zařízení a protože v databázích jej mají spárované s konkrétním člověkem, jsou schopni zjistit, kde se pohybuješ bez toho, aby museli nějaká data tahat od poskytovatelů, navíc je poloha určena mnohem přesněji.

P.S. porovnal bych seznam států, které striktně odmítají Huawei se seznamem členů Five eyes.

Múúdro píšeš, velice múúdro. Navyše, každý jeden politik vo verejných službách pracujúci pre bľaho ľudu, prosperitu štátu, strany, štátostrany, dodržiavajúci medzinárodné dohody, mier, sociáľne istoty, dbajúc na bezpečnosť celej mierumilovanej planéty Zem, ba celého všakovato gravitačne pokriveného medzigalaktického Vesmíru kam oko dovidí, ucho dopočuje, sluch doslyší, hmat ucíti, by mal byť povinne odpočúvaný. Každý jeden jeho krok, slovo, nekalý konkludentný pohľad, pohyb hlavou by mal byť verejne monitorovaný, sledovaný aj na WC, či tam zašitý pri sladkom "úpení" nerobí konšpirácie.

Džejms si dovolí na náklady nemenovanej mocnosti so sídlom MI6 kúpiť napríklad túto drahú hračku:
http://ix.sk/Bm2fs

a je za vodou.

Už o ňom vie iba tá spoločnosť, ktorá bezpečný, šifrovaný telefón vyrobila. A tá mlčí, neprezradí.

Telefon jsem si už objednal (dávají slevu pro schizofreniky), ale nikde jsem nenašel, jak moc mi to změní IQ (a jestli směrem nahoru nebo dolů)! Hujwaj mi nevadí, už mám stejně Číňana od Xiaomi 'malou rejži'. Ten kupodivu našim tajným službám nevadí.

Nejde o to jestli "ted" neco odposouchava - velmi pravdepodobne ne. Jde o to ze az cinska "strana" prikaze, tak se bude muset/nebo se bude muset provest s technikou co se prikaze. Ono ani tak nejde o koncove zarizeni, jako tablety, mobily atd. - to je nezajimave. Ale jde o mobilni site jako takove, postavene (nejen) u nas prevazne na technologiich Huawei. A v situaci kdy se vede "zatim jen" obchodni valka se Zemi Stredu (podekujte tomu americkemu trumberovi) staci ze pri jakekoliv eskalaci - najednou treba zkolabuje mobilni sit v zemich ktere jsou neposlusne....

....ze se to same muze dit kdyz si postavite infrastrukturu na Cisco dilech, akorat prst na spousti bude nekde jinde je zas jina vec. Debata jak je tohle nove deleni na "hodne a zle" dobre nebo ne, na ci strane stat, proc je potreba neustale hledat nepritele - to by bylo na hodne dlouho a nekde jinde. Nic neni cernobile, tady a ted staci jen klasika z Duny - "Koreni musi proudit".

Tak. Jde o infrastrukturu - datová centra, mobilní sítě, rozvody energetiky. A ani není třeba něco ovládat. Stačí něco vypnout (možná i nezapnutelně), poškodit soubory na disku atd. Pokud se zhroutí infrastruktura způsobí to dost velké problémy. A máme na výběr 2 strany, kterým tuto možnost dáme.

Přesně tak. Dnes, když se umenšuje význam "staré" telekomácké měděné infrastruktury, je mobilní síť základem běžné komunikace občanů státu. V okamžiku, kdy někdo uspořádá cílený výpadek, tak mnoho lidí přijde o JAKOUKOLI možnost komunikace - jak po netu, tak po hlasu.

Stačí se kouknout, jaké haló vyvolá nevinný několikahodinový výpadek mobilních sítí v malém (okresy, max. kraje). Teď si představte, že to zhučí na celém území a výpadek nebude v řádu hodin, ale dní a spíše (realisticky) týdnů.