Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naskenovat razítko a podpis ve skutečné velikosti?

Potřebuji naskenovat razítko a podpis do Pohody ve skutečné velikosti. Naskenuji A4 s různými variantami a vyberu si to nejpovedenější. V XnView jej vyříznu a vložím jako nový obrázek, který ale není ve reálné velikosti, ale je mnohem větší. V Pohodě se to sice dá různě zmenšovat a zvětšovat, ale je to způsobem porovnání se skutečnou velikosti a nikdy to není úplně přesně. Dá se nějak "vyříznout" razítko tak, aby mělo reálnou velikost, jako kdybych to vystřihl nůžkami? K dispozici XnView, Malování, Picasa 3 a Libre Draw.

Takže byť se zdá, že XnView požadovanou oblast vyřízne a uloží v reálné velikosti, tak Pohoda si obrázek načte jak sama chce a velikost neodpovídá. Jako nejjednodušší se ukázalo zmenšit rozměry obrázku nového razítka na rozměry obrázku původního razítka (v Pohodě se velikost aktivního grafického elementu zobrazuje) a pak to zkontrolovat a jemně doladit přes zkušební tisk a porovnání v průsvitu se skutečným otiskem razítka. U dalších formulářů pak stačí kopírovat obrázek s pomocí Ctrl-C a Ctrl-V, a obrázek se zkopíruje včetně správného rozměru.

CorelDraw x8. Ešte nič lepšie na skeny s presnosťou na stotiny milimetrov alebo na výrobu originál "guľatých" pečiatok s rytinou gumy, poškodenia otlačku originál pečiatky a jej farebných odtieňov, nerovností, savosti mastného papiera, či výroba originál úradných hlavičiek, originál rigoróznych, magisterských, bakalárskych prác, maturitných vysvedčení, úradných tlačív, preukazov ŤZP invalidov, identifikačných kariet, skriptových podpisov ručných fontov s rôznymi sklonmi a tlaku na pero s písmom, nevymysleli.

Neviem, co sa s tym trapis...ja pouziva Alfu od Krosu a tiez mi zmrvila na 1x razitko. Chvilu som s tym laboroval a zistil, ze musim spravit vacsi vyrez (obr) a razitko bude vacsie. Nechcelo sa mi s tym uz dalej hrat a upravovat a nechal som povodne razitko, cize na mojej fakture je razitko asi o polovicu mensie ako v skutocnosti.
A nikomu to nevadi.
Navyse razitko nie je povinna vybava danoveho dokladu, cize tam byt ani nemusi.