Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno procesor mi jede na 0.87 ghz! intel core I7-7700 HQ cpu @2.80 ghz

Dobrý den

tak jsem zjistil že chyba není v grafice ale v procesoru. Nevím jak se tohle mohle zapříčinit ale procesor jede na nejakých 10% což mi ukazuje 0.78 ghz místo 2.8 až 3.2 ghz . Mujs procesor je intel core I7-7700 HQ cpu @2.80 ghz. Zkoušl jsem snad už všechny zátěžové testy a taky i hry a vše bez vysledku. V programu intel extreme utility jsem se pokoušl měnit taky hondot. ale některé byly uzamčeny.V biosu jsem žadnou nabidku ohledně procesoru taky nenašel :/

Takže prosím, než to pošlu na reklamaci, jetu někdo kdo ví jak tenhle problém vyřešit? Sestkal se s tím někdo?jak nahodit zpět hodnoty procesoru?

Děkuji předem

Řešení:

Ne nutně neoriginální (případně home made),ale pokud je také vadný 3.pin pro komunikaci/identifikaci adaptéru . V tom případě je to mnohem na to nestačí primitivní softwarové řešení nastavením příslušného checkboxu v throttlestop,
ale pomůže trik experimentovan nejdřív zapojit adaptér, poté zapnout/ obráceně, nebo uvést do režimu spánku a probudit a nebo restart se zapojeným adaptérem