Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno procesor mi jede na 0.87 ghz! intel core I7-7700 HQ cpu @2.80 ghz

Dobrý den

tak jsem zjistil že chyba není v grafice ale v procesoru. Nevím jak se tohle mohle zapříčinit ale procesor jede na nejakých 10% což mi ukazuje 0.78 ghz místo 2.8 až 3.2 ghz . Mujs procesor je intel core I7-7700 HQ cpu @2.80 ghz. Zkoušl jsem snad už všechny zátěžové testy a taky i hry a vše bez vysledku. V programu intel extreme utility jsem se pokoušl měnit taky hondot. ale některé byly uzamčeny.V biosu jsem žadnou nabidku ohledně procesoru taky nenašel :/

Takže prosím, než to pošlu na reklamaci, jetu někdo kdo ví jak tenhle problém vyřešit? Sestkal se s tím někdo?jak nahodit zpět hodnoty procesoru?

Děkuji předem

Řešení:

Setkal, chyba byla v me desce MSI H170 Gaming M3, procesor mam i7-6700. Nektera usporna funkce procesoru (uz si bohuzel nevzpomenu) byla zodpovedna za toto nesmyslne chovani procesoru. Po jejim vypnuti v BIOSu se vse spravilo. Chyba byla jednoznacne na strane vyrobce desky teda firmy MSI.

Nekde v historii poradny by to vlakno melo jit dohledat.

Problem muze byt, ze jestli mas notas, tak tam muze byt zjednoduseny BIOS, kde ta prislusna volba nemusi byt nastavitelna. Ale ani nepises co za notas mas. Asi teda opravdu reklamace.

Při jakém zatížení kolika jader. S jakým operačním systémem? Nejsou nastavené Limity TDP a Config TDP Level=1 (někdy toto vynucuje zapojení na baterii, u horších notebooků napevno, u jiných volitelně v BIOSU)?

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Lenovo-Legion-Y720-CPU-stuck-at-0-78-Ghz-all-the-time/td-p/4017802

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/My-Legion-Y520-CPU-locked-at-const-800-MHz/td-p/4112894

Pri vypnutem notasu odpojenem od elektricke site dlouze podrzet vypinaci tlacitko, jeden pise 10s druhy 45s.

Kazdopadne napis, jestli to zabralo, je to fakt husty, jestli se to tim spravi. ]:)

Ne nutně neoriginální (případně home made),ale pokud je také vadný 3.pin pro komunikaci/identifikaci adaptéru . V tom případě je to mnohem na to nestačí primitivní softwarové řešení nastavením příslušného checkboxu v throttlestop,
ale pomůže trik experimentovan nejdřív zapojit adaptér, poté zapnout/ obráceně, nebo uvést do režimu spánku a probudit a nebo restart se zapojeným adaptérem